Podłoga o słodkim odcieniu

Wśród licznych gatunków drewna egzotycznego, dostępnych na naszym rynku jest także sucupira - rodem z tropikalnych lasów Ameryki Południowej.

Drewno to ma niezwykle oryginalną, brązowo-miodową lub jak chcą inni: czekoladową barwę i wyraźne, regularne usłojenie, pojawiające się na deskach na kształt warkoczy.

podłoga z drewna egzotycznegoSucupira jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne, w tym wilgoć, można więc z powodzeniem wykonywać z niej nie tylko podłogi - i to nawet w pomieszczeniach wilgotnych, ale także pokrycie tarasów. Choć trudno w to uwierzyć, drewno to jest dwukrotnie twardsze od dębu. Dzięki temu jest odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. W niewielkim stopniu ciemnieje pod wpływem światła, a średnia stabilność wymiarowa jest ceną, którą z pewnością warto zapłacić za niezwykły wygląd posadzki.

Zresztą o zaletach sucupiry świadczyć może fakt, iż w przeszłości była wykorzystywana do wykańczania łodzi, podobnie jak mahoń. Wykonana z tego drewna podłoga zyska elegancki, niepowtarzalny wygląd. Będą się na niej dobrze prezentowały meble stylizowane, ale również w nowoczesnym wnętrzu zwróci uwagę, przydając mu tajemniczej egzotyki.

podłoga drewniana


Autor jest rekomendowanym doradcą www.forumbudowlane.pl

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Dawid Więckowski

Zdjęcia: Galeria Parkietu

Polecamy Ci również

Zobacz także