Podłoga w pokoju dziecięcym

bezpieczna podłogaMłodsze pokolenia - dzieci, nastolatkowie -  lubią decydować o tym, jak powinien być urządzony ich pokój. W zależności od wieku dobierają meble i pozostałe elementy wyposażenia.

Wśród wszystkich dodatków ważne miejsce zajmuje podłoga, i to, z czego będzie zrobiona
i w jakim stylu.

Zdrowie
Bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem jest wykładzina (należąca do grupy wykładzin linoleum PVC) zyskująca coraz większe grono zainteresowanych ze względu na swoją funkcjonalność i dodatkowe cechy. Przykładem tego typu wykładziny jest Marmoleum zwalczające bakterie. O potencjalnych nabywcach tego produktu pomyślała firma Forbo Flooring. Przeprowadziła ona najnowsze badania, przeprowadzone
w Szkockim Laboratorium Infekcji Bakteryjnych i Epidemiologii, które wykazały aktywność bakteriostatyczną wykładziny. Studia laboratoryjne udowodniły, że innowacyjna posadzka zwalcza różnego rodzaju bakterie oraz hamuje infekcje, a zatem ma właściwości zdrowotne i higieniczne.

Co wpływa na wykładziny?
Nowoczesna podłoga Marmoleum ma atesty dopuszczające produkt do użytku publicznego. Wykładzina produkowana jest wyłącznie naturalnych surowców: z oleju lnianego, mączki drzewnej jako wypełniacza, wapienia oraz pigmentów. Podłożem wykładziny jest tkanina wykonana z juty.
Marmoleum ze względu na swoje właściwości i walory higieniczne, może być używane w domach i mieszkaniach. Świetnie sprawdzi się w kuchniach, pokojach dziecięcych, sypialniach, czy pokojach alergików.

pokój dziecięcy

Estetyka i funkcjonalność
Użyteczność wyposażenia wnętrz to sprawa nadrzędna, a już szczególnie w pokojach młodszych mieszkańców domu. Dlatego wszystko co otacza dzieci powinno być bezspornie funkcjonalne i bezpieczne dla ich zdrowia.
Wykładzina Marmoleum jest bardzo praktyczna w utrzymaniu czystości. Wybór kolorów i wzornictwo produktu są na tyle bogate, że bez trudu wybierzemy coś do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego. Wybrana wykładzina może być głównym elementem wystroju pomieszczenia i robić cały nastrój. Podłoga w ciepłych i ładnych dla oka kolorach, jednolita lub zdobiona deseniami we wnętrzu wygląda bardzo efektownie.

Niewątpliwą zaletą produktu jest jego atrakcyjna cena - od 50 do 100 zł.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Joanna Bogumił

Zdjęcia: Forbo Flooring

Polecamy Ci również

Zobacz także