Podłoga z korka - cicha i ciepła

Podłoga z korka - cicha i ciepła

Podłoga korkowa ma wiele zalet. Jest wytrzymała i trwała, można układać ją w pomieszczeniach różnego rodzaju, a przy tym nadaje wnętrzom przytulny charakter.

podłoga z korka

Do produkcji podłóg stosuje się odpowiednio twardy, prasowany materiał. Korek podłogowy może być sprzedawany w postaci płyt, klejonych do podłoża, jednak coraz bardziej stają się popularne panele korkowe. Zaletą paneli, łączonych na zamki, jest możliwość kilkakrotnego montażu i demontażu. Łatwa jest też wymiana pojedynczych elementów. Korek charakteryzuje się doskonałością izolacyjnością cieplną i akustyczną. Wykonana z niego podłoga jest więc „ciepła" w dotyku i dodatkowo wycisza pomieszczenie.

podłoga korkowapodłoga w mieszkaniu z korka

podłoga z naturalnego korkaPodłogi z korka doskonale nadają się
do pokojów dziennych, a także pokojów dziecinnych oraz sypialni. Ponieważ są odporne na wilgoć można je także układać w kuchniach i łazienkach. Korek na podłogę występuje w różnych kolorach - od jasnego beżu po ciemny brąz. Atrakcyjnie wygląda widoczna struktura korka, tworząca delikatny wzór. Ten naturalny materiał powinni docenić alergicy – podłogi korkowe nie pochłaniają kurzu i są łatwe do utrzymania w czystości.

podłoga z korka w kuchni

Oceń artykuł
4,33 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: torlys.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także