Podłogi dekoracyjne

Podłogi dekoracyjne

Podłogi dekoracyjne to świetny sposób na ożywienie i uatrakcyjnienie wnętrza.

Urządzając wnętrza często traktujemy podłogi raczej użytkowo. Oczywiście, ważna jest jej estetyka, ale podłoga jest najczęściej tylko tłem. Wybieramy stonowane, naturalne kolory i raczej rezygnujemy ze wzorów. Ale podłoga może też odgrywać główną rolę w pomieszczeniu. Podłogi dekoracyjne – kolorowe i wzorzyste, wyglądają bardzo oryginalnie.
Nie ogranicza nas materiał – dekoracyjne mogą być podłogi z drewna, płytek ceramicznych, kamienia. W przypadku podłóg drewnianych ciekawym pomysłem są klasyczne intarsje, czyli układanie wzorów z różnych gatunków drewna. To rozwiązanie dobre do eleganckich, klasycznych wnętrz. Ale jeśli mamy starą drewnianą podłogę z desek, a preferujemy raczej shabby chic niż tradycyjną elegancję – możemy po prostu pomalować podłogę na wyrazisty kolor i za pomocą szablonu, nanieść na nią wzór.

podłoga drewniana - intarsjapodłoga drewniana - malowany wzór

Gotowym rozwiązaniem są płytki ceramiczne, np. kolorowe, inspirowane wschodnimi mozaikami. Niezwykle efektownie wyglądają też podłogi z czarno-białych płytek.

kolorowa podłoga z płytek ceramicznych

Czarno-białą szachownicą podłogi są wykładane od stuleci – i w ciągu tego czasu nie straciły nic ze swej atrakcyjności. W dodatku taka podłoga pasuje do prawie każdego stylu aranżacji wnętrz. Równie efektownie wyglądają inne czarno-białe wzory.

podłoga w czano-białą szachownicęczarno-biała podłoga

Podłoga dekoracyjne stanowi bardzo wyrazisty akcent każdego wnętrza, trzeba więc zachować umiar i wyczucie, urządzając go. Nadmiar wzorów i kolorów, zastosowanych w innych elementach wykończenia może wprowadzić chaos i zniweczyć efekt. Ale dekoracyjna podłoga to ciekawy pomysł na stworzenie oryginalnego wnętrza.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także