Podłogi drewniane do każdego pomieszczenia

Podłogi drewniane do każdego pomieszczenia

Podłogi z drewna współtworzą wystrój wnętrza, dają poczucie ciepła i komfortu, wpływają na nastrój w pomieszczeniach.

Czy warto położyć drewnianą podłogę w kuchni? Jak drewniana podłoga reaguje na ogrzewanie podłogowe? Czy drewniana podłoga jest dostatecznie twarda, żeby położyć ją w przedpokoju?Tarkett Epoque Dąb NatureW tym poradniku wyjaśniamy wiele wątpliwości dotyczących podłóg drewnianych. Prezentujemy podłogi, które zostały skonstruowane tak, by w pełni spełniały oczekiwania zarówno dotyczące wzornictwa, jak i jakości oraz walorów użytkowych.
Inspirujemy, podpowiadamy, dajemy gotowe rozwiązania do salonu, sypialni, kuchni, przedpokoju, pokoju dziecięcego. Drewniane podłogi można kłaść właściwie we wszystkich pomieszczeniach.

Salon

Salon to miejsce gdzie wzornictwo odgrywa ważną rolę, a jednocześnie daje największe możliwości
w zakresie wyrażania własnych pomysłów i podkreślenia stylu wnętrza w domu. Jest to też pokój, w którym spędzasz dużą część dnia z rodziną i przyjaciółmi. Istotna jest zatem funkcjonalność i komfort użytkowania. Nasza podpowiedź to ekskluzywne podłogi Tarkett z kolekcji Epoque i Salsa w odcieniach naturalnego dębu lub jesionu, bądź wzbogacone szczotkowaniem podłogi bielone. Nie tylko nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru, ale także optycznie powiększą pomieszczenia, a kurz czy mikrozarysowania na powierzchni podłogi będą mniej widoczne. Dodatkową ich zaletą jest możliwość montowania na ogrzewaniu podłogowym.

Tarkett Epoque Dąb Misty Grey

Sypialnia

Z sypialnią kojarzy się przede wszystkim cisza i spokój. Tu odpoczywasz i regenerujesz siły. W pomieszczeniu tym podłoga nie zużywa się tak bardzo, co daje większe możliwości w zakresie wyboru gatunków drewna, w tym również tych bardziej miękkich, jak wiśnia, brzoza, orzech czy klon europejski. Jeśli jednak chcesz zapewnić sypialni więcej ciepła i planujesz ułożenie ogrzewania podłogowego, wybierz drewno twarde, takie jak dąb czy jesion. Do sypialni polecamy podłogi
z kolekcji Tarkett Viva oraz Salsa.

PokójTarkett Viva Klon Nature dziecięcy

Pokój do zabawy i odrabiania lekcji, do słuchania muzyki
i grania na komputerze, do tańca i czołgania się po podłodze. W skrócie: pokój pełen życia i energii. Co może być lepsze
w pokoju dziecięcym niż podłoga z naturalnego drewna. Naturalnie ciepła i przyjemna do siedzenia
i zabawy, a jednocześnie odporna na zarysowania
i uszkodzenia spowodowane np. spadającymi zabawkami, klockami, jeżdżącymi samochodzikami. Podłoga
z podkładem tłumiącym hałas i, co równie ważne, łatwa do utrzymania w czystości. Jeśli szukasz nowej drewnianej podłogi do pokoju dzieci lub nastolatków, w ofercie firmy Tarkett znajdziesz odpowiedź na Twoje potrzeby.

Przepis na kuchnię

Kuchnia wykorzystywana jest nieco intensywniej niż salon czy sypialnia, stąd należy wybrać do niej podłogę odporniejszą i łatwą do utrzymania w czystości. Idealna będzie drewniana podłoga pokryta lakierem półmatowym - łatwiej ją pielęgnować niż matową albo olejowaną. Coraz większą rolę odgrywa też wzornictwo. Dlatego nasz wybór padł na kolekcje Tarkett Bravo i Viva.

Tarkett Salsa Jesion Nature

Liczy się pierwsze wrażenie

Wejście i przedpokój stanowią "pierwszy plan" w naszym mieszkaniu, powinny więc robić wrażenie. Istotny będzie zatem oryginalny wzór podłogi. Pamiętać należy jednak, aby unikać miękkich gatunków drewna, jak brzoza czy wiśnia. Zasada ta nie dotyczy fornirowanych podłóg Viva, których środkowa warstwa z płyty HDF gwarantuje największą twardość bez względu na gatunek drewna, który zastosowano jako fornir. Dlatego podłogi Viva to doskonały wybór do przedpokoju.
I są po prostu piękne. Pamiętajmy jednak, aby chronić ok. 1 metra podłogi, licząc od wejścia, wycieraczką, która zbierze piasek.

Tarkett Viva Contra DąbTarkett Salsa Jesion Cognac

Pamiętaj, poszukując inspiracji do urządzenia wnętrza, zacznij od funkcji pomieszczenia. Czy będzie ono intensywnie użytkowane, czy ma służyć wyciszeniu i kontemplacji?
Nadaj osobowość swojemu domowi. Dobierz podłogę, która zapewni Ci komfort i dobre samopoczucie.

Zobacz więcej

Podłogi drewniane - galeria zdjęć

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Tarkett

Polecamy Ci również

Zobacz także