Podłogi z desek na salonach

Pokój wypoczynkowy staramy się zawsze dopieścić, by było w nim wszystko jak należy. Wygodna kanapa, fotele, stolik na kawę... Bezspornie ważnym elementem wyposażenia salonu jest podłoga. Wykonana z drewna lub materiału drewnopodobnego nadaje wnętrzu elegancji. Nie ma znaczenia, czy jest ono urządzone w stylu nowoczesnym, czy też tradycyjnym.

podłoga z deskipodłoga drewniana

Deskę charakteryzuje szczególne wyeksponowanie naturalnych cech drewna, takich jak różnorodna barwa, czy bogactwo usłojenia. Urok podłogi podkreśla wykończenie jej lakierem na wysoki połysk, olejem naturalnym lub barwionym. By podłoga była trwała do jej wykończenia stosowany jest lakier na wysoki połysk, olej naturalny i barwiony. Podłogi z takimi powłokami były niegdyś układane w pomieszczeniach reprezentacyjnych, o klasycznym wystroju.Obecnie, gdy modne jest łączenie stylów i indywidualne podejście do aranżacji, wysoki połysk wraca do łask i takie posadzki stosuje się także w nowocześnie urządzonych mieszkaniach. Należy również pamiętać, że lakier ten dodatkowo podkreśla i zatrzymuje w czasie piękno unikatowego wzoru drewna, którym będzie się można cieszyć przez długie lata.

ciemna podłogaPodłogi do każdych pomieszczeń prezentuje w swojej ofercie Barlinek. Seria Classic to rodzaj podłogi najczęściej wybieranej przez użytkowników. Deska wykańczana jest olejem naturalnym i barwionym. Zabieg ten zabezpiecza oraz doskonale podkreśla fakturę i naturalne piękno drewna. Olej barwiony zapewnia niepowtarzalny efekt estetyczny – uwydatnia naturalny wzór drewna, nie zamazując rysunku słojów. Olej wykorzystywany do pokrycia warstwy dekoracyjnej deski barlineckiej powstaje na bazie naturalnych komponentów: nie zawiera środków zapachowych, syntetycznych barwników ani substancji konserwujących.Wśród tak impregnowanych podłóg w serii Classic znajdują się: dąb teak, cherry i biały oraz jesion biały. Deska barlinecka dąb teak to propozycja w stonowanym, ciemniejszym odcieniu brązu. Dzięki uniwersalnej barwie możliwe jest jej wszechstronne wykorzystanie, zarówno we wnętrzach gabinetowych jak i oryginalnie urządzonych dużych pokojach dziennych. Deskę barlinecką dąb cherry wyróżnia brąz z lekko rdzawą nutą, co stwarza wrażenie przytulności i domowego ciepła. Podłoga ta jest wprost wymarzona do rustykalnych lub romantycznych pomieszczeń. Bielone deski to z kolei jeden z wyznaczników skandynawskiego stylu aranżacji wnętrz. Powiększają optycznie mieszkanie, dodają mu blasku, lekkości i świeżości, co współgra z jasnym umeblowaniem pomieszczeń.

Wyjątkową deską barlinecką w serii Classic jest dąb postarzany. Warstwa dekoracyjna podłogi przechodzi w warunkach fabrycznych zabieg szczotkowania i olejowania. Tak wykończona deska wygląda niezwykle szlachetnie. Szczotkowanie wydobywa piękno usłojenia drewna – falisty układ włókien jest bardziej widoczny i można go wyczuć w dotyku. Podłoga sprawia wrażenie ręcznie obrabianej. Doskonale nadaje się do wnętrz o charakterze rustykalnym, urządzonych z wykorzystaniem naturalnych materiałów, tj. drewnianych mebli, lnianych tkanin i miedzianych, ozdobnych dodatków.
Deska barlinecka dąb postarzany to również propozycja dla osób, które cenią sobie bliski kontakt z przyrodą, bowiem chodzenie boso po takiej podłodze to prawdziwa przyjemność i obcowanie z naturą. Trend "postarzania" podłóg jest niezwykle modny w Europie i zdobywa popularność także w naszym kraju. Warto dodać, że wszystkie podłogi z linii Classic oferowane są wersji trzylamelowej i przypominają wyglądem klasyczny parkiet.

Podłoga Classic zachowuje wszystkie naturalne właściwości drewna: reguluje mikroklimat pomieszczenia, w którym jest położona (szczególnie deski olejowane), pozytywnie jonizuje powietrze, nie gromadzi kurzu i stanowi izolację cieplną wnętrza. Dzięki tym cechom oraz łatwej pielęgnacji znakomicie sprawdza się w pokojach dziecięcych oraz w mieszkaniach osób cierpiących na alergię na kurz i roztocza. Prosty, bezklejowy montaż za pomocą złącza barclick ułatwia i przyspiesza układanie posadzki, a także jej eksploatację. Budowa deski barlineckiej oraz właściwości złącza umożliwiają położenie jej na elektrycznym i wodnym ogrzewaniu podłogowym.
Wysoka jakość i trwałość wykonania sprawiają, że gwarancja na podłogi Classic przyznawana jest aż na 30 lat.

Seria Classic zawiera 15 rodzajów podłóg, których warstwa licowa wykonana jest z gatunków cieszących się największym uznaniem wśród rodzimych odbiorców, tj. dębu, buku i jesionu. Charakterystyczna barwa oraz bardzo dobre parametry techniczne tych surowców pozwalają na dużą wszechstronność ich wykorzystania w domu.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: Barlinek

Polecamy Ci również

Zobacz także