Podłoże dla roślin

Czerwiec to miesiąc, kiedy następuje nasilenie prac w przydomowych ogródkach. Kwiatami dekorujemy także balkony, tarasy i altanki, stroimy nimi stare skrzynie, etażerki, ławki, a nawet drabiny, wieszając na nich ażurowe kosze.

Podłoże dla roślin - zdjęcie 1Jednak aby nasze rośliny bujnie rosły i miały intensywne kolory należy nie tylko właściwie je nawilżać, ale również zadbać o wartościowe podłoże wzbogacone składnikami odżywczymi, cechujące się lekką strukturą utrzymującą wilgoć. Podłoże zapewniające takie warunki z dodatkiem grzybów endomikoryzowych oferuje firma Kwazar. Nadaje się ono zarówno do roślin szklarniowych, doniczkowych, ogrodowych, wystawianych na balkonach i tarasach.
W podłożu firmy Kwazar zastosowano materiał biologicznie aktywny w postaci grzybów endomikoryzowych. Zapewnia on wejście rośliny w związek symbiotyczny z grzybami, co w konsekwencji ma istotny wpływ na wzmocnienie jej odporności na czynniki chorobotwórcze, umożliwia znaczny rozrost jej systemu korzeniowego, łatwiejsze pobieranie składników pokarmowych nawet tych trudno dostępnych oraz zapewnia przetrwanie dłuższych okresów niedoboru wody.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Kwazar

Polecamy Ci również

Zobacz także