Pojemniki na zabawki

Pojemniki na zabawki

Nasz maluch i porządek? Czy to w ogóle możliwe? A jednak. Doskonałym sposobem na obudzenie w naszej pociesze zamiłowania do ładu jest zaangażowanie go w samodzielne wykonanie pojemników, w których przechowywać będzie drogie swojemu sercu zabawki
i drobiazgi.


Niewątpliwie możemy skorzystać z gotowych już rozwiązań i po prostu kupić odpowiadające naszym wnętrzom pudełka jednak stworzenie pojemnika wspólnie z dzieckiem jest rozwiązaniem nad wyraz pożytecznym. Poza wartościami edukacyjnymi i umacnianiem więzi między nami, a brzdącem powoduje, że dziecko czując się odpowiedzialne za swoje dzieło, chętniej będzie porządkowało pokoik i odkładało każdą rzecz do zrobionego przez siebie pudełka.

pojemniki na zabawki

Wykonanie pojemników nie jest trudne. Do tego celu możemy posłużyć się kartonami po butach, telewizorze, czy kapeluszu. Przydatne mogą okazać się też resztki tapety, którą oklejony jest dziecięcy pokój, czy materiału po zasłonkach. Najlepiej, aby w całym przedsięwzięciu to maluch był osobą decyzyjną, a my zajmijmy pozycję raczej konsultanta i pomocnika. Oczywiście pewne kwestie możemy dziecku narzucić, np. technikę wykonania, ale to ono ma zdecydować, czy będą to farby, czy kredki, czy będzie malowało samochód, czy wycinało i naklejało zdjęcia bohaterów bajek. To jak będą wyglądały pudełka zależy jedynie od inwencji i wyobraźni, których z pewnością u naszych pociech nie brakuje.

Dobra rada: Do oklejania pudełek materiałem najlepiej użyć lekkiego kleju w aerozolu, mniej przesiąka i szybciej schnie.

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Anna Sobolewska

Zdjęcia: Praktiker

Polecamy Ci również

Zobacz także