Pokój dla chłopców

Pokój dla chłopców

Aranżacja pokoju dla dwójki dzieci zawsze jest problemem. Jest jednak kilka trików, które ułatwiają fajne i funkcjonalne urządzenie takiego pokoju.

 pokój dla dwóch chłopców

Jeśli mamy urządzić pokój dla chłopców, sprawa jest nieco łatwiejsza niż aranżacja pokoju dla chłopca i dziewczynki. Ale i tak warto skorzystać z paru podpowiedzi. W pokoju dla chłopców doskonale sprawdzi się łóżko piętrowe. Pozwoli zaoszczędzić przestrzeń, a wspinaczka do łóżka może być dobrą zabawą. Dolne łóżko może służyć w ciągu dnia jako kanapa. Wystarczy kilka poduszek, tworzących oparcie.

łóżko piętrowe

Dobrym pomysłem jest wybranie jakiegoś motywu przewodniego w urządzeniu pokoju. Oczywiście zależy to od wieku chłopców i ich zainteresowań, bo temat powinniśmy wybrać wspólnie z nimi. Można postawić na bohaterów kreskówek, motoryzację, czy np. pokój inspirowany żeglarskimi tematami.

pokój chłopcówpomysł na pokój dziecka

Pozwoli to na ciekawą aranżację, a jednocześnie zachowanie spójności wystroju. W każdym pokoju dzieci przydadzą się półki na książki, szafa, skrzynki na zabawki oraz biurko. Każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce – nie daje to gwarancji, że zawsze się tam znajdzie, ale zwiększa szanse na utrzymanie porządku.

pokój dla dwóch chłopców

Nie znaczy to, że nie możemy tam zmieścić mebla z odrobiną fantazji, np. zabawnego fotela lub łóżka.

łóżka dla dzieci

Dobrym pomysłem może też być rozdzielenie przestrzeni pokoju, np. regałem. Pokój dla chłopców, dobrze przemyślany, może być naprawdę fajnie urządzony.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com, addictedblogger.info, diycozyhome.com, swiftsorchids.com

Polecamy Ci również

Zobacz także