Pokój dla chłopców

Aranżacja pokoju dla dwójki dzieci zawsze jest problemem. Jest jednak kilka trików, które ułatwiają fajne i funkcjonalne urządzenie takiego pokoju.

 

Jeśli mamy urządzić pokój dla chłopców, sprawa jest nieco łatwiejsza niż aranżacja pokoju dla chłopca i dziewczynki. Ale i tak warto skorzystać z paru podpowiedzi. W pokoju dla chłopców doskonale sprawdzi się łóżko piętrowe. Pozwoli zaoszczędzić przestrzeń, a wspinaczka do łóżka może być dobrą zabawą. Dolne łóżko może służyć w ciągu dnia jako kanapa. Wystarczy kilka poduszek, tworzących oparcie.

Dobrym pomysłem jest wybranie jakiegoś motywu przewodniego w urządzeniu pokoju. Oczywiście zależy to od wieku chłopców i ich zainteresowań, bo temat powinniśmy wybrać wspólnie z nimi. Można postawić na bohaterów kreskówek, motoryzację, czy np. pokój inspirowany żeglarskimi tematami.

Pozwoli to na ciekawą aranżację, a jednocześnie zachowanie spójności wystroju. W każdym pokoju dzieci przydadzą się półki na książki, szafa, skrzynki na zabawki oraz biurko. Każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce – nie daje to gwarancji, że zawsze się tam znajdzie, ale zwiększa szanse na utrzymanie porządku.

Nie znaczy to, że nie możemy tam zmieścić mebla z odrobiną fantazji, np. zabawnego fotela lub łóżka.

Dobrym pomysłem może też być rozdzielenie przestrzeni pokoju, np. regałem. Pokój dla chłopców, dobrze przemyślany, może być naprawdę fajnie urządzony.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com, addictedblogger.info, diycozyhome.com, swiftsorchids.com

Polecamy Ci również

Zobacz także