Pokój dla dziecka w stylu skandynawskim

1
Pokój dla dziecka w stylu skandynawskim

białe meble dziecięceStyl skandynawski to przede wszystkim prostota, funkcjonalność i naturalne, drewniane materiały. Oraz oczywiście wszechobecna biel, która bezapelacyjnie wiedzie prym w tego typu stylizacjach.

Białe wnętrza niekoniecznie muszą wiązać się z surowością
i dojrzałością. Polska marka mebli dla dzieci Pinio postanowiła wyjść na przeciw panującym stereotypom i forsuje przejrzyste, jasne i ekologiczne pokoje dziecięce.
Prekursorem skandynawskiego stylu był szwedzki artysta Carl Larsson (1853-1919). Stylistyka ta ukształtowała się pod silnym wpływem światła i surowej pogody. Długie, ponure zimy z wczesnym zmierzchem i brakiem naturalnego światła wymusiły stworzenie czegoś, co wniesie światło i lekkość do wnętrz.

Naturalność

Skandynawię charakteryzują przede wszystkim przestrzenny bezkres i dziewicza przyroda. To dlatego styl skandynawski charakteryzuje się naturalnością i bezpretensjonalnością. Prezentowane meble doskonale wpisują się w tę stylistykę, między innymi dzięki zastosowaniu naturalnego drewna sosnowego. Większość kolekcji pomalowano atestowanymi farbami wodnymi, wolnymi od szkodliwych związków, które mogłyby uczulić dziecko.

styl skandynawski we wnętrzupokój dziecięcy

Prostota

Proste formy mebli w stylu skandynawskim ozdabiane są często subtelnymi ażurami i dekoracjami. Meble dają użytkownikom nieskończone pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację pokoiku dla dziecka. Postawiono na geometryczne, nieskomplikowane bryły z minimalną ilością ozdobników. To także kwintesencja stylu skandynawskiego. Dzięki klasycznym, białym, drewnianym meblom już od pierwszych chwil życia dziecka możemy stworzyć mu wyjątkową, stylową przestrzeń, która będzie zgodna z wysublimowanym poczuciem estetyki rodziców.

pokój dla dzieckaprzewijak

Biel

Biała barwa, tak powszechna w stylistyce skandynawskiej, nie musi być surowa i nudna, szczególnie jeśli chodzi o pokoik dla dziecka. Jeśli kogoś onieśmiela biel totalna, może pomalować ściany na pastelowy kolor, położyć na podłodze kolorowy dywan lub wyeksponować zabawki. Białe lub kremowe meble tworzą doskonałą bazę do realizacji wszelkich zamysłów stylistycznych. Dzięki zastosowaniu odpowiednich dodatków i kolorów pokój maluszka stanie się ciepły i przytulny.

łóżeczko dziecięceFunkcjonalność

Skandynawowie to ludzie praktyczni, co niewątpliwie przekłada się na walory tego stylu. Jeśli łóżeczko to proste, klasyczne, ale przy okazji rosnące razem z dzieckiem. Pozwoli nam to na oszczędność pieniędzy kiedy maluszek wyrośnie już z okresu „szczebelkowego“. Jeśli zaś komoda, to pojemna, z kilkoma praktycznymi szufladami
i zamontowanym przewijakiem. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, dlaczego styl skandynawski cieszy się coraz większą popularnością, również w przypadku aranżacji dziecięcych pokojów. Wydaje się, że subtelna elegancja i swobodny wygląd wnętrz trafia do wszystkich. Nawet niewielkie pomieszczenia zaaranżowane w stylu skandynawskim są przejrzyste, optymistyczne, spokojne i ciepłe, nawet w te najbardziej ponure zimowe dni. Być może tajemnica sukcesu skandynawskich aranżacji kryje się również w nawiązaniu do nowoczesnego, minimalistycznego stylu, który jednak nie epatuje zimnem i surowością, ale co więcej - doskonale się w nim odpoczywa.

Oceń artykuł
4,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Anna Rostowska

Źródło: Pinio

Polecamy Ci również

Zobacz także