Pokój dla przedszkolaka

0
Pokój dla przedszkolaka

Życie kilkulatków pełne jest beztroski i chęci poznawania świata. Dzieci w tym wieku mają w sobie niespożyte pokłady energii, którą we właściwy sobie sposób uzewnętrzniają – nie w głowach im dyscyplina, prym tu wiedzie zabawa.

pokój przedszkolaka

Mniej znaczy więcej

Przedszkolak nie potrzebuje w swoim pokoju wielu mebli - te podstawowe, jak łóżko, szafa i komoda w zupełności wystarczą. Przestrzeń, którą dzięki temu zyskamy, lepiej przeznaczyć na miejsce do kreatywnej i rozwojowej zabawy. Pokój dziecka powinien być możliwie przestronny i pełnić rolę domowej bawialni. Dobrym rozwiązaniem są meble na lata, które będą „rosły” razem z dzieckiem.
Na rynku można znaleźć specjalne kolekcje mebli, w których np. jedno łóżeczko służy zarówno niemowlakowi, jak i przedszkolakowi.

pokój przedszkolaka inspiracje

Bezpieczny pokój

Sińce, zadrapane kolana, a czasem nawet drobne złamania - który rodzic kilkulatka tego nie zna?
O ile na pewne zdarzenia, szczególnie poza domem, nie mamy często większego wpływu, to urządzając kilkulatkowi pokój, nie możemy zapomnieć o jego bezpieczeństwie. Jeśli meble - to tylko porządne, stabilne, najlepiej drewniane, które nie będą w stanie przewrócić się na dziecko. Pamiętajmy, aby zwracać uwagę również na farby, którymi pomalowane są meble naszych dzieci - powinny być wyłącznie bezpieczne, z atestami, dzięki czemu maluch nie będzie zmuszony do wdychania trujących związków.

pokój przedszkolaka aranżacje

Mebla dla dziecka do twórczej zabawy

Co jest najważniejsze w życiu przedszkolaka? Oczywiście zabawa. Dzieci mają mnóstwo różnych zabawek, które powinny mieć w pokoju malucha swoje miejsce. Oprócz maskotek, samochodzików
i lalek, warto postawić w pokoju kilkulatka zestaw mini-mebli: mały stolik i krzesełka. Dzięki temu stworzymy dziecku kącik do szeroko pojętego tworzenia. Można przy nim malować, wycinać, grać na cymbałkach, rysować portrety rodzinne, lepić z plasteliny lub tworzyć kasztanowe ludziki.

pokój dzieckaaranżacja pokoju

Sprzątanie na zawołanie

Po zabawie, wcześniej lub później, przychodzi czas na sprzątanie. Aby dziecko nie marudziło, że powinno posprzątać, powinniśmy zadbać, aby nie była to czynność trudna i żmudna. Z pomocą przychodzą tu pojemne drewniane skrzynie, dzięki którym zabawki znikają w oka mgnieniu. Sprzątanie odbywa się błyskawicznie i w bardzo krótkim czasie problem bałaganu odchodzi w zapomnienie. Takie sprzątanie na pewno dziecko polubi.


Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Pinio

Polecamy Ci również

Zobacz także