Pokój dla uczniów - na co zwrócić uwagę

1
Kolorowy pokój
Funkcjonalny, kolorowy pokój pobudzi dziecko do kreatywnego działania.

Wakacje to dla dzieci okres realizowania setek pomysłów, szalonych przygód, zasłużonego wypoczynku i „ładowania akumulatorów” przed nadchodzącym rokiem szkolnym.

Czas na zmiany

Wakacyjna beztroska niedługo będzie musiała ustąpić miejsca szkolnym obowiązkom. Rodzicu, Twoja w tym głowa, aby powrót dziecka do szkoły uczynić ekscytującym i oczekiwanym wydarzeniem. Nic się nie bój – mamy na to sposób. Nic tak nie działa, jak zmiana aranżacji pokoju pociechy w pokój ucznia. Zmiany w organizacji przestrzeni dziecka przed rozpoczęciem roku szkolnego będą dla niego równie fascynującą przygodą, jak wakacyjne atrakcje.

Dowiedz się: Jaki kolor wybrać do pokoju dziecka?

Wolnoć Tomku...

Pozwól dziecku zaangażować się w urządzanie jego własnej przestrzeni. Zastanówcie się nad tym, czy zmiana wystroju będzie kompletna, czy będzie dotyczyła tylko niektórych części wyposażenia, jak biurko, regał itp. Zależnie od decyzji, będziecie mogli skorzystać z propozycji całych zestawów mebli lub dopasować poszczególne elementy.

Zobacz: Biurko dla dziecka dopasowane do indywidualnych potrzeb

Cokolwiek postanowicie, pamiętaj o tym, że wnętrze ma duży wpływ na samopoczucie. Zagospodarowanie przestrzeni, kolorystyka, otaczające nas przedmioty i meble – to wszystko ma duże znaczenie.

Pokój do zabawy, nauki i wypoczynku

Pokój dziecięcy jest  miejscem specyficznym. To przestrzeń, gdzie dziecko uczy się, odrabia lekcje, a także bawi się i odpoczywa. Szczególnie istotne jest umiejętne zagospodarowanie przestrzeni mieszkalnej dzieci w wieku szkolnym. Pokój powinien być urządzony tak, aby wyraźnie wyodrębnione było w nim miejsce na naukę, odpoczynek i zabawę. Meble mają spełniać swoje funkcje oraz dobrze się ze sobą komponować. Ważna jest prostota, która nie będzie niepotrzebnie rozpraszać ucznia. Przejrzyste przestrzenie, pozbawione chaosu sprzyjają zarówno nauce, jak i zasłużonemu wypoczynkowi.
Urozmaicić pokój można dzięki ciekawym dodatkom: oryginalne lampki, wiszące półki na książki, skrzynie do przechowywania szpargałów, krzesła, dywany i wiele innych ciekawych elementów, które pomogą wam urządzić wymarzony pokój ucznia, stosownie do jego wieku i możliwościom metrażowym mieszkania.

Oceń artykuł
4,71 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: mebledladziecka.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także