Pokój dla uczniów - na co zwrócić uwagę

1
Pokój dla uczniów - na co zwrócić uwagę

miejsce do naukiWakacje to dla dzieci okres realizowania setek pomysłów, szalonych przygód, zasłużonego wypoczynku i „ładowania akumulatorów” przed nadchodzącym rokiem szkolnym.

Czas na zmiany

Wakacyjna beztroska niedługo będzie musiała ustąpić miejsca szkolnym obowiązkom. Rodzicu, Twoja w tym głowa, aby powrót dziecka do szkoły uczynić ekscytującym i oczekiwanym wydarzeniem. Nic się nie bój – mamy na to sposób. Nic tak nie działa, jak zmiana aranżacji pokoju pociechy w pokój ucznia. Zmiany w organizacji przestrzeni dziecka przed rozpoczęciem roku szkolnego będą dla niego równie fascynującą przygodą, jak wakacyjne atrakcje.

pokój dla dziecka

pokój dla dziecka inspiracjepokój dla dziecka aranżacje

Wolnoć Tomku...

Pozwól dziecku zaangażować się w urządzanie jego własnej przestrzeni. Zastanówcie się nad tym, czy zmiana wystroju będzie kompletna, czy będzie dotyczyła tylko niektórych części wyposażenia, jak biurko, regał itp. Zależnie od decyzji, będziecie mogli skorzystać z propozycji całych zestawów mebli lub dopasować poszczególne elementy. Cokolwiek postanowicie, pamiętaj o tym, że wnętrze ma duży wpływ na samopoczucie. Zagospodarowanie przestrzeni, kolorystyka, otaczające nas przedmioty i meble – to wszystko ma duże znaczenie.

pokój dla dziecka pomysłypokój dla dziecka meble

Pokój do zabawy, nauki i wypoczynku

Pokój dziecięcy jest  miejscem specyficznym. To przestrzeń, gdzie dziecko uczy się, odrabia lekcje, a także bawi się i odpoczywa. Szczególnie istotne jest umiejętne zagospodarowanie przestrzeni mieszkalnej dzieci w wieku szkolnym. Pokój powinien być urządzony tak, aby wyraźnie wyodrębnione było w nim miejsce na naukę, odpoczynek i zabawę. Meble mają spełniać swoje funkcje oraz dobrze się ze sobą komponować. Ważna jest prostota, która nie będzie niepotrzebnie rozpraszać ucznia. Przejrzyste przestrzenie, pozbawione chaosu sprzyjają zarówno nauce, jak i zasłużonemu wypoczynkowi.
Urozmaicić pokój można dzięki ciekawym dodatkom: oryginalne lampki, wiszące półki na książki, skrzynie do przechowywania szpargałów, krzesła, dywany i wiele innych ciekawych elementów, które pomogą wam urządzić wymarzony pokój ucznia, stosownie do jego wieku i możliwościom metrażowym mieszkania.

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: mebledladziecka.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także