Pokój dziecięcy na wiosnę

2
Aplikacje

Zmiana całej aranżacji pokoju dziecięcego, to dosyć kosztowny zabieg. Możesz zacząć od dodatków, które nadadzą ciepła przestrzeni, wprowadzą i zbudują nową wiosenną atmosferę.

Twoje dziecko również ucieszy się z małych zmian, zwłaszcza jeśli będą one miały jego ulubiony kolor, wzór i trafiają do jego wrażliwości i niegasnącej potrzeby zabawy. Ciekawe wiosenne wzory w kwiaty, ptaszki czy trawkę, będą absorbować uwagę i mogą stać się ulubionymi aplikacjami Twojego dziecka. Jeśli jeszcze do tego odnajdzie je na swojej nowej poduszce czy kocyku, zobaczysz, że nie będzie umiało się z nimi rozstać. Miękkie, kolorowe i do przytulania mogą rozkochać w sobie każdego, nie tylko szkraba.

Dzieci z przyjemnością zasną na poduszce, na której wylądował motylek czy wyrósł kolorowy kwiatek. Pod uszkiem znajdzie się piękny wiosenny motyw, zabierający do świata pozytywnych myśli i snów. A na dobranoc możesz przeczytać bajkę, w której wystąpi sówka – bardzo teraz modna i wciąż mądra postać dziecięcego świata.

Aplikacje

Sówki dla mądrości główki

Sówkę kochają wszyscy. Jest bohaterką licznych bajek, ilustracji, a także motywem przejętym przez nowoczesny design dla dzieci. Nie bez powodu – dzieci mają swój własny klucz do interpretowania tego magicznego ptaka nocy. Odnaleźć go można właśnie w literaturze. Sowa pojawia się w „Kubusiu Puchatku“, czy w znanych na całym świecie przygodach Harrego Pottera, gdzie żadna czarownica i żaden szanujący się czarodziej bez niej obejść się nie może. Zawsze jej rola jest szczególna – charakteryzuje się mądrością i umiejętnościami, których żaden innych ptak nie ma. Od starożytności były jej przypisywane unikatowe i silne atrybuty. Sowa jest także wyobrażeniem nauki, wiedzy, nocnych studiów, jasnowidzenia, tajemnicy i proroctwa. Sówkę w towarzystwie innych ptaków, odnajdziemy na naklejkach, obrazkach czy torebkach. Wprowadza ona do świata dzieci same miłe skojarzenia, dzięki czemu od razu ją lubią i z tego się już nie wyrasta!

Co z ciebie wyrośnie?

Dzieci wyrastają ze swoich ubrań, ale także mebli, książek czy zabawek, a wiosna jest właśnie tym czasem, w którym zaczynamy to weryfikować. Czas dzieciństwa rządzi się szybkimi zmianami, których na co dzień nie rejestrujemy ani okiem, ani w inny sposób. Nogi, jak łodygi na wiosnę, wypuszczają kolejne centymetry, twoje dziecko idzie z roku na rok coraz wyżej i… dalej. Możesz ten czas zapisać w bardzo nietypowy sposób, ale za to obrazujący proces rozwoju Twojego szkraba – specjalną kolorową miarką, która stanie się ozdobą pokoju dziecka i będzie zawsze przypominać o wiośnie. Zamiast odznaczać kolejne centymetry wzwyż na szafie, ścianie czy futrynie drzwi, można dziś znaleźć rozwiązania, które będą nie tylko świadectwem wzrostu, ale również swoistym pamiętnikiem dzieciństwa. Kiedy będziesz wiedzieć, na kogo twoje dziecko wyrosło – atletę, koszykarza, kosmonautę czy pisarza bajek dla dzieci, miarka może przybliżyć o kilka centymetrów wspomnienia dzieciństwa, bardzo wiosennego.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Kids Town

Polecamy Ci również

Zobacz także