Pokój dziecięcy w designerskim wydaniu

Pokój dziecięcy w designerskim wydaniu

Niesamowite możliwości wykorzystania naszej wyobraźni w kwestii efektownego urządzania i dekorowania mieszkania daje miejsce jakim jest pokój dziecięcy.

To właśnie tutaj możemy, a wręcz powinniśmy pozwolić sobie na nutkę opiekuńczości, fantazyjności, optymizmu. Niezwykle ważna przy tym jest dbałość o bezpieczeństwo i funkcjonalność aranżowanego wnętrza. Jaki wystrój wybrać do tak magicznego miejsca?

pokój dziecięcy

Cukierkowa subtelność i porządek

Aby nasza pociecha w każdej chwili czuła się komfortowo i z każdym dniem tryskała energią, umilając atmosferę domowego ogniska swoimi psotami i figlami, należy zadbać o odpowiednią kolorystykę wnętrza. W optymistyczny nastrój z pewnością wprawią ją nietypowe meble dla dzieci, ściany w odcieniu różu czy pomarańczy, a czerwone i żółte dodatki będą świetnym uzupełnieniem wielobarwnego, dziecięcego świata.

Warto skusić się na niecodzienne dekoracje, jak np. oryginalny zegar czy ścienne panele 3D z ciekawymi wzorkami, które świetnie przełamią nudę codzienności. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością kolorów, gdyż może to negatywnie wpłynąć na skupienie dziecka. Przy okazji troski o koncentrację, należy oczywiście zadbać o porządek w pokoju - podczas odrabiania lekcji bowiem, nawet najmniejszy szczegół może rozproszyć uwagę dziecka.

kolor w pokoju dzieckaBajeczna kraina światła

Cała magia i słodkie sekrety dziecięcego świata zaczynają zachwycać dopiero wieczorem, kiedy przygasimy wszystkie światła. Gdy upewnimy się, że w szafie czy pod łóżkiem nie czyha żaden niebezpieczny potwór, w końcu po całym dniu harców można ułożyć do snu małego rozrabiakę. Znając jednak obawy dzieci przed zaśnięciem, idealnym pomysłem będzie umieszczenie bajecznych lampek przy łóżku, czy kolorowych akcentów świetlnych eksponujących szafkę z ulubionymi misiami, strojnymi lalkami czy najnowszymi samochodami. Dzięki temu poczuje się ono bezpiecznie. Ciekawym uzupełnieniem wystroju dziecięcego wnętrza, będą też ekologiczne panele dekoracyjne o różnej kolorystyce do wyboru.

Jeśli w pokoju naszej pociechy decydujemy się jednak na tradycyjne malowanie ścian, warto wybrać farbę o podwyższonej odporności na zmywanie wodą – dzięki temu oszczędzimy sobie nerwów, gdy mały artysta zechce rozwijać swoje malarskie zdolności na ścianie  Aby efekt końcowy czarował i zachwycał każdego większego czy mniejszego gościa - ściany i oświetlenie, powinny współgrać kolorystycznie z radosnymi firankami i poduszkami o nietypowym kształcie, w każdym - nawet najmniejszym szczególe.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kalicka

Źródło: Cameleo

Polecamy Ci również

Zobacz także