Pokój dziecka aranżacje

Pokój dziecka aranżacje

Jak zaaranżować pokój dla dziecka, które już chodzi do szkoły i tworzy swój własny świat? Jaki dobrać kolor wnętrz? Jakie dekoracje będą najlepsze? Jakie meble kupić, aby spełniały potrzeby młodego człowieka?

aranżacja pokoju dzieckaOdpowiedzi na te pytania szukają rodzice chłopców i dziewczynek w wieku 6–12 lat. Urządzenie pokoju dla dziecka oznacza wiele interesujących możliwości aranżacyjnych, ale również niekończące się pytania i wątpliwości.
Dla dziecka, które właśnie dorasta własny pokój jest nie tylko miejscem do zabaw i odpoczynku, ale również pomieszczeniem do nauki
i odkrywania świata oraz rozwijania własnych umiejętności. Pokój posłuży także mu do spotkań towarzyskich. Należy zadbać o to, by pokój był dobrze zaplanowany, urządzony w sposób wygodny i bezpieczny. Jednocześnie powinien spełniać oczekiwania i pomysły naszego dziecka.

pokój dziecięcyPokój dla małych odkrywców

Dla dzieci, które interesują się światem, nauką i techniką przygotujmy pokój z dużą liczbą półek i przestrzeni do wykorzystania. Na ścianach zawieśmy mapy, znajdźmy miejsce na czasopisma, globus lub lunetę. Pamiętajmy, że półki oraz szafki służą do składowania nie tylko ubrań i książek do szkoły, ale także masy dodatkowych gadżetów oraz drobiazgów ważnych dla podtrzymania zainteresowań dziecka. Regały możemy poustawiać osobno a komoda
w razie potrzeby posłuży jako podstawka pod ulubiony model lub jako miejsce na sprzęt elektroniczny. W takim pokoju powinniśmy postawić na stonowane odcienie. Dobry jest kolor biały lub niebieski po mimo tego, że mogą wydawać się chłodne, ale też sprzyjają koncentracji i nie są przytłaczające. W takim pokoju będą pasowały drewniane podłogi oraz meble w odcieniu dębu cremona. Pokój możemy też ozdobić wzorzystymi tapetami lub żaluzjami.

pomysł na pokój dla dziecka

Dziecko niczym wulkan energii

Dzieci, które mają w sobie masę energii zazwyczaj lubią żywsze kolory, podkreślające ich temperament. Kolor pokoju idealnie pasującym do takiego dziecka jest fiolet. Dodatkowo możemy ozdobić wnętrze ciekawymi wzorami, na przykład gwiazdami. Do fioletu pasują  elementy szklane
i metalowe – co podkreśli nowoczesny wystrój wnętrza. W takim wnętrzu najlepiej pozostawić podłogę i sufit w kolorze białym. Dodatkowo można położyć duży dywan lub sporą sofę w nieco innym odcieniu. Mebel stanie się idealnym dopełnieniem całości i jednocześnie zapewni miejsce dla gości naszego towarzyskiego dziecka. W mniejszych pomieszczeniach poszczególne bryły mogą stać zestawione ze sobą, jako całość, ale dobrze wyglądają także porozdzielane, jako osobne segmenty. Duża szafa narożna daje możliwość wykorzystania każdej dostępnej przestrzeni – również mniejszych ścianek i kątów.

pokój dla dziewczynkiDla małych księżniczek

Dla dziewczynki proponujemy pokój księżniczki. Do takiego wnętrza wybierzmy żywe kolory, na przykład rozmaite odcienie różu lub fioletu. Nie zapominajmy o  dodatkach, między innymi o fotelu królowej, elementach dekoracyjnych na ścianach lub suficie, o małych dywanikach i dużych lustrach. Punktem centralnym takiego wnętrza będzie łóżko, które można otrzymać w sklepach meblowych na indywidualne zamówienie.

Oceń artykuł
3,50 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: abra-meble.pl

Zdjęcia: DIG-NET LENART

Polecamy Ci również

Zobacz także