Pokój dziecka – kolory

Kolory w pokoju dziecka odgrywają szczególną rolę. Wpływają na nastrój i klimat pokoju, ale też kształtują przyszły gust dzieci.

 

Wybór różowego pokoju dla dziewczynki i niebieskiego dla chłopca to schemat, poza który warto wyjść. Oczywiście nie znaczy to, że nie możemy wykorzystać tych kolorów w aranżacji pokoju dziecka, ale możemy też wybrać inne, ciekawe i żywe barwy oraz zestawienia.

 

Do pokojów dzieci doskonale pasują jasne kolory, ale możemy też wybrać ciemniejsze akcenty, przełamane żywymi kolorami, np. jasną zielenią lub pomarańczem. Te kolory fajnie też wyglądają w zestawieniu z żółtym i białym. Nieco spokojniejszy efekt daje połączenie zieleni z błękitem lub żółtego i pomarańczowego z fioletem.

Jeśli Wasza córka upiera się przy różu, dobrym rozwiązaniem jest niebanalne wykorzystanie tego koloru, np. w postaci sufitu i dodatków w kolorze fuksji lub wykorzystanie różowego wzoru na ścianach i w dekoracjach.

Kolorowy pokój dziecka to nie tylko fajna aranżacja, ale też odpowiedni klimat do zabawy, nauki i wypoczynku.

Oczywiście kolory w pokoju dziecka, tak jak i cała jego aranżacja zależą też od wieku dzieci - pokój nastolatków może wyglądać prawie jak "dorosły", ale właśnie w nim możemy śmielej pobawić się kolorem.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także