Pokój na Dzień Dziecka

Pokój na Dzień Dziecka

Zbliżający się Dzień Dziecka to doskonała okazja, żeby odświeżyć pokój naszej pociechy.

 tapeta do pokoju dzieckanaklejki ścienne w kwiaty

Wcale nie trzeba przeprowadzać gruntownego remontu, żeby odmienić pokój dziecka. Wystarczy zainwestować nieco czasu i kreatywności w kolorowe dekoracje. Możemy wykorzystać popularne od dawna szablony i na ścianie w pokoju dziecka wymalować odpowiednie dekoracje – ulubionych bohaterów, kwiatki, samochody, literki, piratów...

naklejki ścienne - kosmosnaklejki ścienne - piraci

Równie dobrym i łatwym do realizacji pomysłem są naklejki ścienne, dostępne w bardzo dużym wyborze wzorów i kolorów. Innym pomysłem na szybką odmianę pokoju dziecka jest zakup nowego dywanu, np. takiego, którego wzory posłużą od razu jako przestrzeń do zabawy.

dywan do zabawydywan do pokoju dziecka

Niezwykle pomysłowe są też ekologiczne tapety do kolorowania. Tapetę nakleja się na fragment ściany (albo innej gładkiej powierzchni) i dziecko może bez przeszkód realizować swoje rysunkowe pasje na ściania, nie niszcząc jej (tapetę po pokolorowaniu usuwa się ze ściany).

kolorowanka ścienna

Nieco więcej zachodu wymaga przyklejenie tapety na całą ścianę, ale jeśli wybierzemy np. tapetę 3D, efekt będzie wspaniały.

tapeta 3Dtapeta trójwymiarowa

Dekorowanie pokoju, przyklejanie naklejek, czy malowanie szablonów to zajęcia, które mogą stać się zabawą również dla naszych dzieci. Warto zaangażować je do tych prac i nie przejmować się tym, że coś nie wyjdzie idealnie równo, albo będzie miało dziwny kolor. Pozwólmy też dzieciom mieć wpływ na wybór dekoracji i wzorów. Odnawianie pokoju na Dzień Dziecka może stać się dobrą zabawą i okazją do wspólnego spędzenia czasu. A to przecież najcenniejsze.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: kidstown.pl, minka.pl, Fasion Line

Polecamy Ci również

Zobacz także