Pokój pięciolatka - projekt

0
Pokój pięciolatka - projekt

Pokój zaprojektowano z myślą o chłopcu w wieku 5-6 lat. Przewidziano w nim miejsce do zabawy oraz do nauki.

Ścianę przy łóżku obłożono fototapetą z motywem samochodu, która odzwierciedla zainteresowania dziecka. Na tej ścianie zamontowano też kilka wieszaków do zabawek. Wzór na pościeli nawiązuje do ulubionej postaci z kreskówki – Spidermanna.

pokój pięciolatkaprojekt pokoju dla pięciolatka

wnętrze pokojupokój dla dziecka

W pokoju zastosowano otwartą zabudowę meblową (np. Ikea) z mdf-u lakierowanego na białą satynę (półmat). Na półkach można umieścić kolorowe pudła z odpowiednio posegregowanymi zabawkami.
Biurko i krzesło wykonano na zamówienie - to idealne stanowisko zarówno do malowania, rysowania, gry na komputerze, jak i do nauki. Fragment ściany obok komody pomalowano farbą tablicową (Benjamin Moore) – dzięki temu dziecko może rozwijać swoje zdolności plastyczne. Na ścianie pomiędzy półkami powieszono tablicę magnetyczną (można po niej pisać także mazakami zmywalnymi ) – to idealne rozwiązanie zarówno dla dziecka, jak i rodziców.
Na podłodze (jasną litą deskę Barlinek Dąb Ruby) położono szary dywan.

pokój dla dzieckapokój dla przedszkolaka

kącik do zabawypółki ścienne

kolorowe ściany do pokoju dzieckakolor we wnętrzu

Kolory ścian wyznaczają strefy w pokoju. Stonowane tło fototapety oraz ciepła szarość wyznaczają sferę odpoczynku i skupienia, natomiast żywe soczyste kolory pozostałych ścian wskazują przestrzeń do zabawy. Pokój ożywia też wygodny puf w intensywnej barwie. Kolorowe zasłony w oknie, półki na zabawki i książki oraz  ściana z obrazkami malucha sprawiają, że pokój nabiera indywidualnego charakteru.

W tak urządzonym pokoju dziecko ma swobodę nauki i zabawy oraz możliwość rozwijania swoich zdolności.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Aleksandra Ziarek

Źródło: fleksidesign.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także