Pokój w stylu safari

W pokoju dziecka chcemy stworzyć miły i przytulny nastrój, by maluch chętnie w nim przebywał i dobrze się czuł. Oto jedna z propozycji – wielbicielom zwierząt i przygód spodoba się pokój z motywami safari.

Dziecko chętnie obserwuje świat i poznaje zwyczaje zwierząt. Jeśli motywem przewodnim w pokoju będzie tematyka safari, dziecko poczuje się jak w innym, nietkniętym przez cywilizację świecie, wśród przyrody i dzikich zwierząt. Ten efekt możemy osiągnąć za pomocą odpowiednich dodatków lub np. przez dekorację ścian.

pokój dziecka w stylu safaripokój dziecka w stylu safari
Koncepcja Safari to styl zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek – sprytnych, zaradnych, odważnych, dzielnych poszukiwaczy przygód i ciekawych świata podróżników. To zaproszenie do niezwykłej przygody w odkrywaniu i poznawaniu Afryki. Do tego stylu nawiązują akcesoria i dodatki: bordery, naklejki na ścianę, tapety czy lampki.

pokój dziecka w stylu safaripokój dziecka w stylu safari

pokój dziecka w stylu safariPokój w stylu safari - zdjęcie 6
Zacznijmy od ścian. Do ich dekoracji możemy użyć aplikacji, borderów i w jednej chwili odmienić charakter całego wnętrza. Dla najmłodszych pociech idealną propozycją będzie zestaw aplikacji “Przygoda w Dżungli” - czyli 4 arkusze przedstawiające rozmaite zwierzęta: tygrysy, słonie, małpki, tukany, krokodyle. Dla nieco starszych dzieci ciekawym rozwiązaniem mogą być bardziej realistyczne aplikacje z zestawu “Safari”. Możemy pomalować ścianę i udekorować ją zestawem naklejek “Kolorowe Safari”. Komplet składa się z 24 aplikacji, przedstawiających dekoracyjne sylwetki zwierząt, które można ze sobą dowolnie łączyć i komponować.
Naklejki to najszybszy i najprostszy sposób, aby w kilka minut i niewielkim kosztem całkowicie odmienić wystrój wnętrza, a przy tym dobrze się bawić. Wspólnie z dzieckiem możemy zdecydować
o tym, co powstanie na ścianie. Aplikacje dobrze dopasowują się do każdej gładkiej powierzchni, mogą to być nie tylko ściany, ale i meble, drzwi, abażury czy okna. Można odkleić i ponownie wykorzystać naklejkę w innym miejscu, ponieważ aplikacje nie pozostawiają żadnych śladów, ani zabrudzeń.

Innym łatwym i szybkim sposobem na stworzenie afrykańskiego klimatu w pokoju dziecka są kolorowe fototapety czy bordery. Border nakłada się na ścianę w krótkim czasie, bez użycia kleju.

pokój dziecka w stylu safaripokój dziecka w stylu safaripokój dziecka w stylu safari
Pokój nabierze też charakteru przez zastosowanie odpowiednich dodatków – przestrzeń wokół łóżka oświetli lampka, ścianę ozdobi miarka wzrostu dziecka w kształcie żyrafy, praktyczne są też magnesy czy spinacze.

Dzięki dodatkom w stylu “Safari”, łatwo można wyczarować zupełnie inny, egzotyczny świat dla dziecka. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – kilka tematycznych akcentów lub motyw przewodni dekoracji, który będzie dominować w całym wnętrzu.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Kids Town

Polecamy Ci również

Zobacz także