Pokoloruj pokój swojego dziecka

Niemal każde dziecko chciałoby się przenieść w magiczny świat. Rodzice chcąc spełnić marzenia swoich pociech zamieniają ich pokoiki w świat nieodkrytych wrażeń, pełen kolorowych postaci. Co zrobić, by dekorowanie dziecięcej sypialni było przyjemnością nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców?

kolorowe naklejkiZmiana wystroju pokoju wiąże się najczęściej z czasochłonnym planowaniem, zabezpieczaniem mebli
i dużymi kosztami. Dawniej sięgano po farby, trudno jednak samemu namalować świat wyśniony przez naszego malucha. Z kolei zatrudnienie malarzy jest dosyć kosztowne. W dodatku trzeba uważać na zawartość szkodliwych substancji lotnych w farbach. Niektórzy rodzice decydują się na tapety. Mają one bogatą gamę kolorów i są doskonałą alternatywą dla farb, jednak również w tym przypadku należy zwracać uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane. Inną opcją, coraz powszechniej stosowaną, jest korzystanie z gotowych naklejek. Jest to znacznie wydajniejsza i bezpieczniejsza metoda. Co więcej takie dekorowanie pokoju to sposób na świetną zabawę ze swoim dzieckiem. Naklejki wykonane są na folii samoprzylepnej z nadrukiem bezpiecznym dla zdrowia. W dodatku są proste w użyciu. Wystarczy wyjąć arkusze z tuby i rozwinąć je na płaskiej powierzchni. Po zaplanowaniu kompozycji i oczyszczeniu ścian można przystąpić do dekorowania pokoju. Naklejki można wielokrotnie odklejać i przyklejać w inne miejsce. Można np. przenosić je między pomieszczeniami.

naklejki ścienneDobrze jest zmieniać wystrój pokoju co jakiś czas tak, by dziecko mogło poznawać nowe barwy i kształty. Zwłaszcza, że jest z czego wybierać. Na przykład firma flymybutterfly.com przygotowała już trzy różne zestawy, dwa kolejne będą gotowe do końca marca. Przy pomocy naklejek można w ciągu kilku chwil zamienić pokój naszej pociechy w błękitną toń pełną kolorowych rybek. Na malca czeka wiele innych stworzeń takich jak żółwie, kraby, koniki morskie, a nawet wieloryby. Mali odkrywcy będą mieli także skrzynię pełną skarbów. Dla tych, którzy marzą o afrykańskiej przygodzie dostępny jest zestaw kolorowych naklejek z sympatycznymi zwierzakami na tle bujnej afrykańskiej przyrody. Jest też spokojniejsza opcja – zestaw z serii "Łąka" pozwoli na przekształcenie dziecięcego pokoju w bajeczny ogród, pełen barwnych kwiatów oraz wielu mieszkańców, takich jak żaba, wielobarwne motyle, pszczoły, biedronki, czy ślimaki. Warto pomyśleć w jaki bajkowy świat chciałoby się przenieść nasze dziecko.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magdalena Czarnecka

Polecamy Ci również

Zobacz także