Polscy projektanci w Mediolanie

Magdalena Trzcionka  MISS POLONIA

Młodzi, polscy projektanci pokażą swoje najciekawsze prace w ramach Ventura Lambrate 2011 w Mediolanie – wydarzenia, w którym uczestniczą uznani twórcy z całego świata.

W kwietniu 2011 podczas największych i najbardziej prestiżowych targów meblowych w Mediolanie
zostanie zaprezentowana specjalna edycja wystawy UNPOLISHED 6 – YOUNG DESIGN FROM
POLAND / MILAN. Młodzi, polscy projektanci pokażą swoje najciekawsze prace w ramach Ventura
Lambrate 2011 – wydarzenia, w którym uczestniczą uznani twórcy z całego świata.

Agnieszka Bar BROKEN GLASS JAR
Agnieszka Bar GROUP VASE

Ventura Lambrate to najciekawsza przestrzeń mediolańskiego tygodnia designu – do prezentacji w postindustrialnych, specjalnie zaadaptowanych do potrzeb wystawienniczych obiektach są zapraszane wybrane wystawy kuratorskie z różnych krajów. W tym roku na Ventura Lambrate polska wystawa UNPOLISHED 6 – YOUNG DESIGN FROM POLAND / MILAN znajdzie się w towarzystwie ekspozycji z Belgii, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Izraela oraz Japonii.

Agnieszka Czop, Joanna Rusin FISH CARPET
Gogo LOG CLOCK

Bogdan Kosak PEBBLES
Magdalena Trzcionka  MISS POLONIA
Magdalena Trzcionka INTROVERTED VASE

UNPOLISHED 6 – YOUNG DESIGN FROM POLAND / MILAN jest kolejną, 6. edycją wystawy prac
polskich projektantów, która po raz pierwszy została przedstawiona europejskiej publiczności w 2009 roku w Brukseli. Od 2 lat, z powodzeniem, wystawa jest prezentowana w najważniejszych europejskich ośrodkach designu, promując polskie wzornictwo i sztukę użytkową. UNPOLISHED 6 – YOUNG DESIGN FROM POLAND / MILAN jest najlepszym dowodem na to, że polski design cieszy się dużym zainteresowaniemna świecie, a polscy twórcy liczą się na międzynarodowych rynkach. Kuratorami wystawy są uznani eksperci i autorytety w dziedzinie polskiego i światowego designu: Agnieszka Jacobson-Cielecka i Paweł Grobelny.

Aze Design OXO CHAIR
Bartosz Mucha DUPORET

"Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy prace młodych polskich projektantów we wrześniu 2009 r. na festiwalu DESIGN SEPTEMBER w Brukseli. Polskie dokonania artystyczne wzbudziły zainteresowanie profesjonalistów – znawców designu oraz publiczności. Okazało się, że polskie wzornictwo jest atrakcyjne dla europejskiego odbiorcy." – wyjaśnia Agnieszka Jacobson Cielecka, kurator wystawy.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także