Polska poleca się na wakacje

0
Polska poleca się na wakacje

Przed nami kolejne wakacje, które spędzimy w reżimie sanitarnym. Wyjazdy zagraniczne wciąż są utrudnione, ale kto powiedział, że lato w Polsce jest mniej atrakcyjne? Zwłaszcza, że poza zatłoczonymi kurortami nad morzem, w górach czy na Mazurach, nie brakuje urokliwych zakątków, w których można miło spędzić czas. Wspólnie z Warką Radler 0,0% podpowiadamy, dokąd udać się w te wakacje.


Na kajaki

Piękna dziewicza natura, malownicze krajobrazy i cisza – tak wyglądają wakacje w Dolinie Biebrzy. Warto wybrać się tam na spływ kajakowy, który może potrwać od kilku godzin do kilku dni. Nurt Biebrzy jest bardzo spokojny, dlatego to świetna przygoda zarówno dla zaprawionych kajakarzy, jak i dla początkujących. 

Na rower!

Kazimierz Dolny to jedno z najbardziej urokliwych polskich miasteczek. To jednak nie tylko renesansowe wille, ale także wspaniałe trasy rowerowe. Niezapomniany będzie zapewne przejazd przez lessowe wąwozy, ale warto udać się także np. do okolicznej Bochotnicy, aby zobaczyć ruiny zamku z XIV wieku czy do lublińskiego skansenu.

Szlakiem Orlich Gniazd

Miłośnicy historii powinni wybrać się do Jury, aby zobaczyć osadzone w skałach zamki Szlaku Orlich Gniazd. Warto odwiedzić zwłaszcza Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, będący jednym z największych zamków w Europie, a także Zamki w Mirowie i Bobolicach oraz Zamek Olsztyn koło Częstochowy. Wyprawa ta będzie mieć walory nie tylko historyczne, ale także przyrodnicze i krajobrazowe.

Ucieczka w Bieszczady

Marzy Ci się chodzenie po górach, ale bez tłumów turystów? Nic prostszego! Wystarczy zamienić Zakopane na Bieszczady. To niezwykle zielone tereny, pełne dziewiczej natury. W Bieszczadach wciąż można napotkać dzikie zwierzęta, takie jak chociażby ryś, żubr i orlik krzykliwy. To jednak także ważny rejon kulturowy, dlatego będąc na miejscu koniecznie trzeba zajrzeć do okolicznych cerkwi. Idealną bazą wypadową do zwiedzania Bieszczad będą Ustrzyki Górne, skąd łatwo wyruszyć np. na Tarnicę, Połoninę Caryńską, Bukowe Berdo czy Halicz.

Plener

Wakacje to doskonały czas na rozwijanie pasji i zainteresowań. Każdy kto marzył kiedyś o spróbowaniu swoich sił przed sztalugą powinien wziąć sprawy w swoje ręce i spróbować rozwinąć nowe hobby. Aby jeszcze milej spędzić czas, płótno i farby można zabrać ze sobą w piękne miejsce, delektując się naturą. Plener można zaplanować samemu albo zapisać się na zorganizowany wyjazd.

Doskonałym uzupełnieniem wszystkich aktywności będzie orzeźwiająca Warka Radler 0,0%. Idealnie sprawdzi się zwłaszcza po aktywnościach fizycznych. Produkt jest dostępny w sześciu wyjątkowych smakach: Cytryna, Ciemne Cytrynowe, Grejpfrut z pomarańczą, Rabarbar z Truskawką, Kiwi z Pigwą oraz Ananas z Cytrusami.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Polecamy Ci również

Zobacz także