Polskie Stowarzyszenie Dekarzy - 15 lat działalności

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy - 15 lat działalności

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy (PSD) to organizacja zawodowa zrzeszająca rzemieślników - dekarzy, blacharzy oraz cieśli. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w kwietniu 1999 roku, w 2000 roku powstał jego  łódzki oddział. Od 2004 roku PSD jest  członkiem Światowej Federacji Dekarzy IFD.

Krzysztof Wieteska, prezes Zarządu Oddziału Łódzkiego  PSDDziałalność PSD ma na celu integrację w ramach środowiska zawodowego. Łódzki oddział zrzesza aktualnie 50 firm dekarskich. Mają one korzystne ubezpieczenia OC dla bezpieczeństwa kontraktu, inwestora, pracowników oraz osób trzecich. Aktualna lista zrzeszonych dekarzy znajduje się na stronie dekarz.com.pl/firmy-lodzki.
Łódzki oddział PSD kładzie duży nacisk na ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych. W tym celu został  utworzony, czwarty w Polsce, Ośrodek Kształcenia Dekarzy, który działa we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 w Łodzi. Od 2002 roku umożliwił on zdobycie kwalifikacji zawodowych  mistrza i czeladnika ponad stu rzemieślnikom.
Uprawnienia pedagogiczne pozwalają także na realizację praktyk zawodowych oraz prowadzenie szkoleń we współpracy z producentami pokryć dachowych.
PSD jest członkiem komisji technicznej, która pomaga wykonawcom i inwestorom w znalezieniu sposobów wdrażania technologii, między innymi poprzez sporządzanie opinii technicznych na potrzebę inwestorów, wykonawców oraz sądownictwa.
PSD na co dzień współpracuje z Łódzką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa, Izbą Rzemieślniczą, Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli oraz firmą Interservis. Współpraca ze spółką Interservis umożliwiła organizację ważnych wydarzeń, m.in. I Kongresu Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, I Defilady Dekarzy ze sztandarem i orkiestrą dętą, I Mistrzostw Młodych Dekarzy - eliminacji reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata.
Łódzki oddział Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy może się pochwalić wieloma osiągnięciami zarówno w swojej działalności statutowej, jak i sportowymi. W ubiegłym roku otrzymał złotą statuetkę Łódzkie Łabędzie dla Pracodawców Kreujących i Wspierających Edukację. Sukcesy odnosi także w organizowanych w środowisku branżowym meczach piłki nożnej, siatkówki a także turniejach strzelniczych i  narciarstwie. Oprócz zawodów sportowych, integracji środowiska branżowego służą także wyjazdy zagraniczne oraz liczne imprezy, w tym Samochodowy Rajd Dekarzy. Tegoroczna, 14. edycja imprezy odbędzie 13 czerwca.
Co roku w rajdzie bierze udział ok. stu osób, w tym dzieci. Za każdym razem organizowany jest w innym, wartym zobaczenia regionie województwa łódzkiego. W czerwcu uczestnicy odwiedzą Ziemię Łódzką i Piotrkowską.
W tym roku łódzki oddział PSD obchodzi 15-lecie swojej działalności. Z tej okazji, 25 lipca, organizuje Centralne Obchody Dnia Dekarza,  jest to ogólnopolskie święto dekarskie. Odbędzie się piknik dla producentów pokryć dachowych, dekarzy oraz mieszkańców miasta, a wieczorem uroczysta gala.
Z usługami PSD będzie można się zapoznać na stoisku nr 152, podczas XXII Targów Budownictwa Interbud w Łodzi, które odbędą się w dniach27 lutego - 1 marca. Zostanie tam zorganizowana VII edycja Salonu Praktyki Dekarskiej, czyli warsztaty, pokazy i prezentacje. 

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Interbud

Polecamy Ci również

Zobacz także