Pomysł na aranżację kuchni – kuchnia w wakacyjnym stylu

2
Kuchnia w wakacyjnym stylu
Kuchnia urządzona w wakacyjnym stylu sprawi, że nawet wykonując codzienne obowiązki, poczujemy się jak na wakacjach.

Uwielbiamy lato. Mało kto może być przez cały czas na wakacjach. Ale wakacyjny klimat możemy wprowadzić do domu. Podpowiadamy, jak urządzić kuchnię, w której poczujemy się jak na urlopie.

Wakacje to niemal synonim odpoczynku i relaksu. Jednak trwają one krótko (przeważnie – za krótko), dlatego warto pomyśleć o rozwiązaniach, które sprawią, że wakacyjną atmosferą będziemy cieszyć się znacznie dłużej. Do takich rozwiązań należy aranżacja kuchni w wakacyjnym stylu.

Zlewozmywak z baterią

Urządzając kuchnię w wakacyjnym stylu weźmy pod uwagę nie tylko wygląd elementów wyposażenia, ale też ich funkcjonalność i jakość.

Ferro
Zlewozmywak granitowy Ozzy

Zlewozmywak w kolorze piasku idealnie pasuje do "wakacyjnej" kuchni.

Ferro
Bateria Algeo Square

Bateria z wysoką, łukowatą wylewką, jest praktyczna, ładna i wygodna w użyciu.

Ferro

Aranżacja kuchni w wakacyjnym stylu

Aby nasza kuchnia kojarzyła się z wakacyjnym klimatem, wprowadzono do niej „nadmorskie” kolory – kojarzące się z ciepłym morzem i plażą o złocistym, wygrzanym słońcem piasku. Stąd turkusowe, lśniące fronty mebli kuchennych, które kojarzą się z gładką powierzchnią spokojnego oceanu. Podłoga i nowoczesna boazeria w kolorze écru przywodzi na myśl plażę pod palmami. Całość dopełnia żółta lampa – w kolorze gorącego słońca, zawieszona nad wyspą-barkiem oraz elementy w kolorze jasnego drewna.

W tej kuchni ważną rolę odgrywają też duże okna, wpuszczające maksymalną ilość światła i łączące kuchnię z otoczeniem. Ale nawet jeśli w naszej kuchni takich okien nie ma, nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić do niej elementy wakacyjnego stylu.

Zadbaj o funkcjonalność wyposażenia kuchni

Urządzając kuchnię w wakacyjnym stylu, zwróćmy też uwagę na detale oraz funkcjonalność wyposażenia. Drzwi szafek kuchennych otwierane metodą push to open to duża wygoda. Podobnie, jak zlewozmywak i bateria – ładne, trwałe, wygodne i łatwe do utrzymania w czystości.

Do tak urządzonej kuchni świetnie pasuje zlew granitowy w piaskowym kolorze. Zlewy granitowe charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością, odpornością na zarysowania, czy pęknięcia, dlatego też cieszą się coraz większą popularnością. Nie są one wykonane z litego kamienia, ale dzięki specjalnej technologii – powstają na bazie barwionego kamienia kwarcowego, żywicy i odpowiedniego utwardzacza. Zlew w prezentowanej kuchni to Ozzy (marki Ferro). Jest on wyposażony w automatyczny korek i przelew. Co ważne – jest łatwy do utrzymania w czystości – nie tworzy się na nim osad, nie powstają też odbarwienia, a producent udziela na niego dziesięcioletniej gwarancji. Ponieważ w kuchni jest zmywarka, zlew jednokomorowy z ociekaczem, zapewnia wystarczającą przestrzeń do mycia artykułów spożywczych, czy drobnego zmywania. Zlew w piaskowym kolorze o naturalnej fakturze był optymalnym wyborem do kuchni w wakacyjnym stylu.

Oczywiście trzeba pomyśleć również o baterii, która również powinna pasować do wystroju, a przy tym – być wygodna w użytkowaniu. Tu zastosowano baterię Algeo Square. Ma ona wysoką, obrotową wylewkę o łukowatym kształcie. Ułatwia to napełnianie nawet wysokich naczyń, czy garnków. Bateria jest wyposażona w ergonomiczny uchwyt, który dobrze układa się w dłoni i nie wychodzi poza obudowę komory zlewu (jest on płaski i skierowany do góry, równolegle do korpusu baterii). Bateria jest też wyposażona w regulator ceramiczny oraz regulator strumienia. Elegancka, chromowana powierzchnia ładnie komponuje się z całością aranżacji.

Kuchnia w wakacyjnym stylu jest nowoczesna i elegancka, a jednocześnie sprawia, że można się w niej poczuć jak na wakacjach, które trwają cały rok.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

, ,

Źródło: Ferro

Polecamy Ci również

Zobacz także