Pomysł na biuro w domu

Nikt nie lubi przynosić pracy do domu, ale pewne zawody i specjalizacje tego wymagają. Miejsce na biuro w domu powinno znajdować się w strefie, która nie przeszkodzi innym domownikom, a będzie dostatecznie przestronna i oświetlona.

Biuro albo gabinet to miejsce, którego aranżacja powinna być przemyślana ze szczegółami, dlatego zachęcamy do skorzystania z kilku poniższych propozycji.Masywne meble z ciemnego drewna i biurko ze skóry oddają męski charakter biura. Całość dopełniają tapety na ścianach i jasna wykładzina. Z kolei prezentowane biuro na poddaszu nie jest duże, ale dzięki zastosowaniu jasnej farby sprawia wrażenie przestronnego. Wbudowany regał idealnie pomieści ulubione książki i inne przydatne przedmioty.

 
 
Ciemne antyczne biurko kontrastuje z białymi lub neutralnymi kolorami na ścianach. To propozycja dla ceniących elegancję i prostotę. Dobrym pomysłem są otwarte półki nad biurkiem, które tworzą przestrzeń do przechowywania plików i dokumentów. Dzięki usytuowaniu biurka przy oknie, mamy dostateczną ilość naturalnego światła do pracy.Jasne barwy i śmiałe wzory tworzą inspirujące miejsce pracy dla dzieci i dorosłych. Minimalistyczne meble nadają pomieszczeniu prostego i nowoczesnego wyglądu.
A może gabinet w stylu vintage? Nabierze on takiego charakteru, jeśli na ścianie nad klasycznym biurkiem powiesimy stare zdjęcia, odbitki czy reprodukcje.Unikalne biurko, fotel ze stali nierdzewnej i charakterystyczny geometryczny obraz na ścianie tworzą oszałamiające wrażenie. Wszystko utrzymane w tonacji czarno-szarej. Kolejną alternatywą jest biała toaletka zamiast biurka, do tego wyściełane krzesło i różowe dekoracyjne elementy - to propozycja dla lubiących romantyzm.Złocone lustra sprawią, że stojąc w dowolnym miejscu gabinetu, nie będziemy mogli oderwać wzroku od zabytkowego biurka.
Lubiącym styl rustykalny proponujemy kolejną aranżację. Białe ściany i drewniane belki uzupełniają rustykalny wygląd wnętrza. Białe meble i ściany optycznie powiększają przestrzeń pokoju do pracy, a cegły dodają sielskiego charakteru.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Łukasz Lamprycht

Zdjęcia: housetohome.co.uk

Polecamy Ci również

Zobacz także