Pomysł na grzejnik

Pomysł na grzejnik

Nowoczesne grzejniki to dziś już nie tylko element instalacji, który jesteśmy zmuszeni tolerować w naszym domu, starając się ukryć go gdzieś w kącie lub pod oknem. Zaprojektowane często z myślą o tym, że zostaną wyeksponowane w dobrze widocznym miejscu, mogą stać się i często faktycznie są – ozdobą pomieszczenia.

Producenci wyprzedzają się w wymyślaniu nowych wzorów, do współpracy angażując znanych projektantów. Firma Terma Technologie poszła jeszcze dalej, ogłaszając 1,5 roku temu międzynarodowy konkurs TERMA DESIGN. Niektóre z nagrodzonych grzejników znalazły się już w sprzedaży. W pierwszej kolejności do oferty trafił grzejnik, który na pierwszy rzut oka powinien kojarzyć się wszystkim.

grzejnik dekoracyjny

RIBBON [z ang. wstążka] to grzejnik, który swoim wzornictwem nawiązuje do popularnego z dawnych lat grzejnika Faviera. Nie ukrywa tego Bartłomiej Drabik – projektant. Jak pisze: "(...)grzejnik przeszedł jednak gruntowny lifting. Profile zostały znacznie pocienione i wydłużone, a owijająca je stalowa wstęga pozbawiona zbędnego detalu. Dzięki tym zabiegom możemy nadać staremu grzejnikowi typu Faviera zupełnie nowy i niepowtarzalny wygląd. Wertykalny układ rur oraz ich zwielokrotnienie w porównaniu do pierwowzoru sprawia, że Ribbon wpisuje się w panujące obecnie trendy wzornicze w zakresie projektowania grzejników".  Przeznaczenie Ribbona  może być wielorakie. Pasuje on do pomieszczeń biurowych, a także mieszkalnych. Najlepiej powinien spisać się w mających czystą formę, minimalistycznych wnętrzach, gdzie mógłby wnieść odrobinę dopełniającego detalu. "...Brzydkie kaczątko przeobraziło się w pięknego łabędzia." Czy rzeczywiście? Grzejnik wzbudza dużo kontrowersji. Jednych zachwyca, drugich dławi. Jeszcze inni przyglądają się mu z lekkim uśmiechem. Bez wątpienia jest to przykład na nietypowe wzornictwo inspirowane polską myślą technologiczną okresu PRL.

Oryginalny salon to powód do dumy dla każdego właściciela mieszkania, czy domu. W takim salonie coraz częściej, obok grzejników tradycyjnych, pojawiają się grzejniki o oryginalnym kształcie i wyrazistym charakterze. Unikalny design, komponujący się świetnie z każdym nowoczesnym i tradycyjnym wnętrzem, a jednocześnie o dużej wydajności, tak można określić kolejną nowość z oferty Termy.

grzejnik dekoracyjny

Vera to grzejnik dekoracyjny o pięknej bryle nawiązującej do starożytnych pilastrów. Regularność i prostota rurek pionowych pozwala na zabawy kolorem i światłem. Poprzez odpowiednie dobranie kolorów grzejnika i tła, na którym ma być zawieszony, można łatwo kształtować  nastrój i dynamikę wnętrza.

Klasyczne grzejniki drabinkowe to standardowe wyposażenie łazienki. Ale dzisiaj zarówno wyposażając nowe mieszkanie, jak i remontując łazienkę w mieszkaniu w tzw. starszym budownictwie – często chcemy nadać jej charakter znacznie bardziej reprezentacyjny. Tu przecież także zaglądają nasi goście, a i dla nas samych łazienka z tzw. charakterem będzie powodem do prawdziwej radości i dumy.

klasyczny grzejnik

Zdecydowana, zamknięta bryła i rytmicznie ułożone sekcje grzejnika manta oddają to co we współczesnych trendach wzorniczych jest najatrakcyjniejsze – prostotę i funkcjonalność. Prostota bryły sprawia, że grzejnik przejdzie każdą próbę czasu idealnie wpisując się w każdą zaaranżowaną przestrzeń, a szerokie i płaskie rurki ułatwiają korzystanie z grzejnika, zwiększając ponadto jego wydajność.

Innym ciekawym grzejnikiem jest popularny Dexter. Geometryczna, precyzyjnie wykonana bryła jest doskonałą syntezą przenikania się linii prostych i półkolistych. Lekkość grzejnika Dexter zdobyła uznanie wielu klientów. Grzejnik jest jednym z najlepiej sprzedających się na rynku, mimo, że nie należy do produktów tanich. Od 2009 roku można zakupić do grzejnika dedykowane zawory, które podwyższają jego estetykę.

grzejnik Dexter

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Terma Technologie

Polecamy Ci również

Zobacz także