Pomysł na sypialnię na poddaszu

Strych czy poddasze w naszych domach ze względu na budowę i wymiary jest często powierzchnią niezagospodarowaną lub mamy problem z jej aranżacją.

Może warto tą dodatkową przestrzeń przeznaczyć na sypialnię dla gości lub jako dodatkowy pokój dla domowników. Dlatego chcieliśmy pokazać Wam kilka pomysłów na sypialnię na poddaszu. Zanim jednak zabierzecie się do jej wykańczania, pamiętajcie o kilku ważnych sprawach.

 

Jeżeli Wasz strych jest długi i wąski, aby optycznie go powiększyć, krótszą ścianę pomalujcie
w innym odcieniu niż dłuższą, pomoże to zrównoważyć wrażenie długiego korytarza. Możecie również postawić w tym miejscu łóżko z zagłówkiem albo podzielić pokój na strefę prywatną
i rekreacyjną.

Większość poddaszy ma krótką ścianę kolankową i duży kąt nachylenia dachu, przez co jest trudny do aranżacji. Aby Wasz sufit wyglądał lepiej i rozjaśniał pokój pomalujcie go tym samym kolorem
co ściany, lub dla ozdoby użyjcie drewnianych belek. Jak wiadomo drewno ociepla wnętrza.

Aby zrekompensować małą ilość naturalnego światła na poddaszu proponujemy rozjaśnić pomieszczenie poprzez zastosowanie odpowiedniego oświetlenia lub dobór koloru farb na ściany.

 

Ściany kolankowe, które łączą się z pochyłą linią dachu, to doskonałe miejsce do postawienia niskich mebli, takich jak tapicerowane stołki, leżanka czy łóżko.

Jeśli poddasze posiada jedno duże okno mansardowe lub okna dachowe spróbujcie umieścić pod nim łóżko, budząc się codziennie rano będziecie mieli piękny widok, który zachęci Was do wstawania.

Mamy nadzieję, że pokazane pomysły na sypialnię na poddaszu okażą się dla Was pomocne
i zaczniecie wcielać je w życie.

Oceń artykuł
3,50 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Łukasz Lamprycht

Zdjęcia: decoist.com

Polecamy Ci również

Zobacz także