Pomysły na blaty do kuchni w stylu loftowym

0
Kuchnia w lofcie
Kuchnie w stylu loftowym są otwarte. Wymaga to szczególnie starannego wyboru materiałów wykończeniowych.

Kuchnia w stylu loftowym rządzi się swoimi prawami. Najczęściej jest częścią otwartej przestrzeni, w której dominują nowoczesna materiały i proste formy. Podpowiadamy jak wybrać blaty do kuchni w stylu loftowym.

Dla loftów – i tych prawdziwych, i aranżacji utrzymanych w tym stylu, bardzo charakterystyczne są otwarte przestrzenie oraz wykorzystanie betonu, metali oraz drewna. Elementy wyposażenia na pozór niezupełnie pasujące do siebie, tworzą ciekawą całość. Beton, czy cegła o chropowatej fakturze są zestawiane z gładkością metalu i szkła. Lśniące nowością przedmioty funkcjonują obok takich, które noszą widoczne ślady zużycia. Jednocześnie nie możemy zapominać, że takie wnętrza mają być nie tylko efektowne, ale też funkcjonalne. Zatem jednym z niezbędnych elementów są blaty kuchenne. Jakie blaty będą pasowały do kuchni w lofcie? Do wyboru mamy oczywiście podstawowe „loftowe” materiały (beton, metal, drewno), ale ciekawą alternatywą są materiały naśladujące ich wygląd (np. blaty z płyt MDF, pokryte wysokiej jakości laminatem HPL).

Poznaj: Zalety i wady blatów kuchennych, wykonanych z różnych materiałów

Blaty kuchenne jak z betonu

W loftowych kuchniach doskonale sprawdzą się blaty o wyglądzie betonu. Pomimo że beton wydaje się mało zróżnicowanym materiałem, może on przybierać różne oblicza. Do wyboru mamy np. blaty wyglądające jak delikatny, jasny beton. Wrażenie podkreśla gładka, jakby szlifowana powierzchnia i jasna tonacja kolorystyczna, dzięki czemu blat wygląda wyjątkowo lekko.
Alternatywą jest blat o wyglądzie „surowego betonu”, którego powierzchnia odzwierciedla wygląd płynnej masy betonowej – z jej nieregularnościami i pęcherzykami powietrza. Taki industrialny wzór jest również idealny do loftowej kuchni.

Blat kuchenny jak z betonu

Do loftowej kuchni świetnie pasują blaty o wyglądzie betonu.

Pfleiderer
Aranżacja kuchni w lofcie

Połączenie drewna i stali jest bardzo charakterystyczne dla loftowych aranżacji.

Pfleiderer
Jasna, otwarta kuchnia

Wyspa kuchenna to dobre rozwiązanie w otwartej kuchni. Wykończenie wyspy powinno łączyć wystrój kuchni i salonu.

Pfleiderer
Zastosowanie betonu w kuchni

Beton jest jednym z podstawowych materiałów stosowanych w loftowych aranżacjach. Równie dobrze wyglądają materiały nawiązujące do jego wyglądu.

Pfleiderer

Blaty kuchenne jak z metalu

W stylistyce loftowej równie dobrze odnajdują się powierzchnie metalowe i metalizowane. Dlatego blaty o fakturze stali znakomicie podkreślą styl naszej kuchni. Do wyboru mamy blaty naśladujące różne metale oraz sposoby ich wykończenia. Odcienie szarości oddają wygląd stali i aluminium, ale ciekawą propozycją jest też np. blat o wyglądzie spatynowanego złota.
Powierzchnie pokryte laminatem HPL z powłoką metalową można zastosować także okładziną ścian nad blatem, a nawet zlewozmywakiem, czy kuchenką. Ten laminat jest wyjątkowo twardy, odporny na działanie wilgoci i temperatury, a także uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.  

Blaty kuchenne jak z drewna

Surowość loftowego wystroju doskonale komponuje się także z wyglądem naturalnego drewna. Również tego typu blaty kuchenne możemy zastosować w loftowej kuchni. Do wyboru mamy całą paletę wzorów drewna. Do loftowej aranżacji szczególnie polecane są takie, w których wyraźnie widać rysunek drewna, albo przypominające drewno „przemysłowe” – jak klejonka, czy drewno noszące ślady użytkowania, a nawet pewnych zniszczeń. Do wybory mamy też szeroki zakres kolorów – od drewna wybielonego przez słońce, aż do głębokiego, czekoladowego koloru.

Przeczytaj też: Aranżacja loftu - detale podkreślą charakter mieszkania

Pamiętajmy, że blat to element niezbędny i widoczny w każdej kuchni, dlatego powinien jak najlepiej pasować do stylu aranżacji.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Pfleiderer

Polecamy Ci również

Zobacz także