Pomysły na małą kuchnię

Mała kuchnia jest udrękę w wielu mieszkaniach. Pomysły na małą kuchnię mają jednak projektanci z całego świata i proponują meble modułowe, pokazując, że można urządzić funkcjonalną kuchnię na 1m2. Niemożliwe?

Taka jest kuchnia zaprojektowana przez Kristina Laassa i Normana Ebleta. Wprawdzie 1m2 zajmuje, kiedy jest złożona, jednak nawet po rozłożeniu gwarantuje oszczędność miejsca, a kryje w sobie płytę indukcyjną, lodówkę, piekarnik oraz miejsce do schowania garnków i zastawy. Pomyślano także o blacie, który może służyć jako stół (również po złożeniu kuchni).

Oryginalnym pomysłem jest okrągła kuchnia, do ustawienia w otwartym pomieszczeniu. Zajmuje 1,8m2 i zawiera wszystkie elementy niezbędne w kuchni – od podręcznego zlewozmywaka do wbudowanej zmywarki.
Jak konstrukcja z dziecinnych klocków wygląda mała kuchnia Carre. Składane i wysuwane według potrzeb elementy zapewniają miejsce do przygotowywania posiłków i przechowywania zapasów. Kuchnia jest wyposażona w kuchenkę gazową.
Według podobnego pomysłu skonstruowano kuchnię Steward&Justin Case. Rozkładane elementy zapewniają maksymalnie praktyczne wykorzystanie przestrzeni, a przy stole zmieszczą się nawet cztery osoby.

Inne rozwiązanie proponuje Fendi Casa. Ich kuchnia przylega do ściany, a wykończona została w eleganckim stylu.
Wszystko może też może się zmieścić w jednym stole. Tak przynajmniej wygląda kuchnia Kleine Kuche. Na blacie zainstalowano zlew i płytę grzewczą, pozostawiono też miejsce na pracę.

Oceń artykuł
4,00 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: digsdigs.com

Polecamy Ci również

Zobacz także