Pomysły na małą sypialnię

5
Aranżacja małej sypialni
W małych sypialniach nie ustawiajmy zbyt masywnych mebli w dużych ilościach.

Właściciele niewielkich, dwu- lub trzypokojowych mieszkań najczęściej wybierają na sypialnię najmniejsze pomieszczenie. To prawda, że w sypialni spędzamy mniej czasu niż na przykład w salonie, ale zawsze możemy dodać temu pomieszczeniu nieco przestrzeni.

Aranżacja sypialni jest bardzo ważna - estetyka miejsca, w którym odpoczywamy, ma duże znaczenie dla jakości naszego snu i ogólnego samopoczucia. Nie musimy się martwić, że nasz pokój sypialny jest zbyt mały - w każdym pomieszczeniu możemy zastosować takie triki aranżacyjne, które pozwolą na choćby optyczne powiększenie przestrzeni.

Jak optycznie powiększyć małą sypialnię

Przede wszystkim w małej sypialni zastosujmy jasne barwy. Ściany pomalowane na intensywny kolor czy ciemne meble mogą nas przytłoczyć i sprawić, że w takim pokoju poczujemy się klaustrofobicznie. Umieścmy lustra wszędzie, gdzie się da - na ścianie, na drzwiach szafy, nad łóżkiem. Im więcej przestrzeni będzie odbijało lustro, tym większy będzie wydawał się pokój. Zadbajmy także o dobre oświetlenie i nie przesadzajmy z ilością dodatków.

Zobacz też: Jak zaaranżować oświetlenie w sypialni

Sypialnia na antresoli

W małej sypialni warto zrezygnować z dużego łóżka na rzecz mniejszego, ale sprytnie usytuowanego. Jeśli nasze mieszkanie stwarza taką możliwość (jest wystarczająco wysokie), świetnym pomysłem jest zaaranżowanie miejsca do spania na antresoli, wtedy w pokoju będziemy mogli umieścić więcej użytecznych mebli, a nawet stworzyć miejsce do pracy.

Zobacz więcej o: Konstrukcji i warunkach budowy antresoli

Mała sypialnie
W małej sypialni często nie ma miejsca na szafki nocne. Dlatego zamiast stojących lampek nocnych, warto zamontować oświetlenie ścienne. 

Oceń artykuł
4,83 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Polecamy Ci również

Zobacz także