Pomysły na małą sypialnię

Pomysły na małą sypialnię

łóżko z nadbudówkąWłaściciele niewielkich, dwu- lub trzypokojowych mieszkań najczęściej wybierają na sypialnię najmniejsze pomieszczenie. To prawda, że w sypialni spędzamy mniej czasu niż na przykład w salonie, ale zawsze możemy dodać temu pomieszczeniu nieco przestrzeni.

Aranżacja sypialni jest bardzo ważna - estetyka miejsca,
w którym odpoczywamy, ma duże znaczenie dla jakości naszego snu i ogólnego samopoczucia. Nie musimy się martwić, że nasz pokój sypialny jest zbyt mały - w każdym pomieszczeniu możemy zastosować takie triki aranżacyjne, które pozwolą na choćby optyczne powiększenie przestrzeni.

Jak optycznie powiększyć małą sypialnię

Przede wszystkim w małej sypialni zastosujmy jasne barwy. Ściany pomalowane na intensywny kolor czy ciemne meble mogą nas przytłoczyć i sprawić, że w takim pokoju poczujemy się klaustrofobicznie. Umieścmy lustra wszędzie, gdzie się da - na ścianie, na drzwiach szafy, nad łóżkiem. Im więcej przestrzeni będzie odbijało lustro, tym większy będzie wydawał się pokój. Zadbajmy także o dobre oświetlenie i nie przesadzajmy z ilością dodatków.

Zobacz też: Jak zaaranżować oświetlenie w sypialni

wąska sypialnia

Sypialnia na antresoli

W małej sypialni warto zrezygnować z dużego łóżka na rzecz mniejszego, ale sprytnie usytuowanego. Jeśli nasze mieszkanie stwarza taką możliwość (jest wystarczająco wysokie), świetnym pomysłem jest zaaranżowanie miejsca do spania na antresoli, wtedy w pokoju będziemy mogli umieścić więcej użytecznych mebli, a nawet stworzyć miejsce do pracy.

Zobacz więcej o: Konstrukcji i warunkach budowy antresoli

łóżko na antresolimała sypialnia

lustro w sypialniłóżko we wnęce

sypialnia w jasnych kolorachsypialnia z wnęką

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Korzeniecka

Zdjęcia: freshome.com

Polecamy Ci również

Zobacz także