Pomysły na małe mieszkanie

To, że posiadacie małe mieszkanie nie musi oznaczać, że macie ograniczone możliwości dekoracji lub aranżacji. Jeżeli tylko użyjecie swojej wyobraźni i materiałów dostępnych na rynku stworzycie niesamowite i przytulne wnętrze, które stanie się Waszą oazą.


Nawet najmniejsze mieszkanie może być przekształcone w ciepłe i przyjazne miejsce do życia, jeżeli odpowiednio dobierzemy meble. Obecnie można dostać stoły, krzesła, łóżka czy szafki, które posiadają wiele skrytek i zakamarków przeznaczonych do przechowywania rzeczy. Wielofunkcyjne meble zdecydowanie lepiej pasują do małych pomieszczeń.Ozdobne pojemniki, skrzynie czy wiklinowe kosze nie tylko ładnie się prezentują, ale pozwolą również zminimalizować panujący w mieszkaniu bałagan i utrzymać przedmioty w należytym porządku.

Dobrym rozwiązaniem do małych mieszkań jest również wydzielenie odpowiednich stref do spania, odpoczynku czy gotowania, co zapewni prywatność i komfort mieszkania. Przegrody w postaci ścianek działowych, zasłon, parawanów czy nawet prostych mebli stworzą iluzję posiadania większego lokum.Kolejnym pomysłem na małe mieszkanie jest zgrupowanie mebli i dodatków zgodnie z ich przeznaczeniem. Łóżko i kredens niech stoją po jednej stronie a stolik kawowy i sofa po drugiej, nie rozrzucajmy mebli gdzie popadnie, ponieważ mogą one znacznie ograniczyć przestrzeń. Istotnym elementem aranżacji i dekoracji małych mieszkań, jest światło, które pozwoli optycznie powiększyć powierzchnię. Jeżeli w mieszkaniu są duże okna to nie zasłaniajmy ich ciężkimi i ciemnymi zasłonami lub żaluzjami, pozwólmy światłu wejść do środka. Podobne działanie mają lustra, powieszone na ścianach sprawią, że wnętrza wydają się większe.

Oceń artykuł
3,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Łukasz Lamprycht

Zdjęcia: decoist.com

Polecamy Ci również

Zobacz także