Pomysły na małe mieszkanie

Pomysły na małe mieszkanie

To, że posiadacie małe mieszkanie nie musi oznaczać, że macie ograniczone możliwości dekoracji lub aranżacji. Jeżeli tylko użyjecie swojej wyobraźni i materiałów dostępnych na rynku stworzycie niesamowite i przytulne wnętrze, które stanie się Waszą oazą.

białe mieszkaniesypialnia

Nawet najmniejsze mieszkanie może być przekształcone w ciepłe i przyjazne miejsce do życia, jeżeli odpowiednio dobierzemy meble. Obecnie można dostać stoły, krzesła, łóżka czy szafki, które posiadają wiele skrytek i zakamarków przeznaczonych do przechowywania rzeczy. Wielofunkcyjne meble zdecydowanie lepiej pasują do małych pomieszczeń.

kolorowa kuchnianiebieskie szafki kuchenne

Ozdobne pojemniki, skrzynie czy wiklinowe kosze nie tylko ładnie się prezentują, ale pozwolą również zminimalizować panujący w mieszkaniu bałagan i utrzymać przedmioty w należytym porządku.

mały salon w stylu industrialnymnowoczesne mieszkanie

Dobrym rozwiązaniem do małych mieszkań jest również wydzielenie odpowiednich stref do spania, odpoczynku czy gotowania, co zapewni prywatność i komfort mieszkania. Przegrody w postaci ścianek działowych, zasłon, parawanów czy nawet prostych mebli stworzą iluzję posiadania większego lokum.

sypialniaotwarte mieszkanie

Kolejnym pomysłem na małe mieszkanie jest zgrupowanie mebli i dodatków zgodnie z ich przeznaczeniem. Łóżko i kredens niech stoją po jednej stronie a stolik kawowy i sofa po drugiej, nie rozrzucajmy mebli gdzie popadnie, ponieważ mogą one znacznie ograniczyć przestrzeń. Istotnym elementem aranżacji i dekoracji małych mieszkań, jest światło, które pozwoli optycznie powiększyć powierzchnię. Jeżeli w mieszkaniu są duże okna to nie zasłaniajmy ich ciężkimi i ciemnymi zasłonami lub żaluzjami, pozwólmy światłu wejść do środka. Podobne działanie mają lustra, powieszone na ścianach sprawią, że wnętrza wydają się większe.

oświetlenie w mieszkaniunowoczesna kuchnia i salon

małe mieszkanienowoczesne małe mieszkanieOceń artykuł
3,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Łukasz Lamprycht

Zdjęcia: decoist.com

Polecamy Ci również

Zobacz także