Pomysły na meble – oszczędność przestrzeni

Pomysły na meble – oszczędność przestrzeni

W małych mieszkaniach najważniejsze jest funkcjonalne wykorzystanie powierzchni. Przedstawiamy pomysły na meble, które pomogą zaoszczędzić przestrzeń mieszkania.

Odpowiednio przemyślane meble doskonale sprawdzą się w małych mieszkaniach. Należą do nich przede wszystkim różnego meble składane, chowane, albo takie, które kryją w sobie schowki.

stolik i krzesła

W każdym mieszkaniu niezbędny jest stół i krzesła. Jeśli nie dysponujemy zbyt dużym mieszkaniem, świetnym pomysłem będzie składany stół, pod którym kryją się idealnie dopasowane krzesła. Inny pomysł na mebel oszczędzający cenną powierzchnię w małym mieszkaniu to składane biurko z półką, mocowane do ściany. Blat może posłużyć pod komputer, półka przyda się do ustawienia przydatnych lub dekoracyjnych dodatków.

Polecamy: Pomysły na aranżację małego mieszkania

biurko z półką

Świetnym pomysłem jest też wariacja na temat tradycyjnego sekretarzyka. W nowoczesnej wersji to szafka ze składanym blatem. Kiedy jest złożona, wygląda jak niewielka szafka ścienna, rozłożona – tworzy wygodną przestrzeń do pracy z poręcznymi półeczkami.

składane biurko

Aby wykorzystać narożniki, warto zaopatrzyć się w półkę narożną. Pomysłowo zaprojektowana sama w sobie będzie stanowiła dekorację. No i dostarczy miejsca do ustawienia różnych przedmiotów.

półki narożneskładany stolik

Do klasycznych pomysłów na meble do małego mieszkania należą też składane stoliki, albo komplety stolików, które można chować jedne pod drugi.

zestaw stolikówkomplet stolików

W małej kuchni przestrzeń blatu możemy powiększyć dzięki pomysłowej desce, nakładanej na narożnik blatu. A w pokojach przydadzą się otwierane pufy i otomany. Jak widać pomysłów na meble, które pomogą nam zaoszczędzić przestrzeń mieszkania jest całkiem sporo.

pomysłowa deska kuchennepuf ze schowkiem

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także