Pomysły na meble – oszczędność przestrzeni

W małych mieszkaniach najważniejsze jest funkcjonalne wykorzystanie powierzchni. Przedstawiamy pomysły na meble, które pomogą zaoszczędzić przestrzeń mieszkania.

Odpowiednio przemyślane meble doskonale sprawdzą się w małych mieszkaniach. Należą do nich przede wszystkim różnego meble składane, chowane, albo takie, które kryją w sobie schowki.

W każdym mieszkaniu niezbędny jest stół i krzesła. Jeśli nie dysponujemy zbyt dużym mieszkaniem, świetnym pomysłem będzie składany stół, pod którym kryją się idealnie dopasowane krzesła. Inny pomysł na mebel oszczędzający cenną powierzchnię w małym mieszkaniu to składane biurko z półką, mocowane do ściany. Blat może posłużyć pod komputer, półka przyda się do ustawienia przydatnych lub dekoracyjnych dodatków.

Polecamy: Pomysły na aranżację małego mieszkania

Świetnym pomysłem jest też wariacja na temat tradycyjnego sekretarzyka. W nowoczesnej wersji to szafka ze składanym blatem. Kiedy jest złożona, wygląda jak niewielka szafka ścienna, rozłożona – tworzy wygodną przestrzeń do pracy z poręcznymi półeczkami.

Aby wykorzystać narożniki, warto zaopatrzyć się w półkę narożną. Pomysłowo zaprojektowana sama w sobie będzie stanowiła dekorację. No i dostarczy miejsca do ustawienia różnych przedmiotów.

Do klasycznych pomysłów na meble do małego mieszkania należą też składane stoliki, albo komplety stolików, które można chować jedne pod drugi.

W małej kuchni przestrzeń blatu możemy powiększyć dzięki pomysłowej desce, nakładanej na narożnik blatu. A w pokojach przydadzą się otwierane pufy i otomany. Jak widać pomysłów na meble, które pomogą nam zaoszczędzić przestrzeń mieszkania jest całkiem sporo.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Zobacz także