Poradnik jak przygotować dom na wizytę gości na noc

0
goście w domu
Jeżeli spodziewamy się gości, którzy zostają na noc musimy przygotować odpowiednio mieszkanie.

Przygotowanie domu na wizytę gości, którzy zostają na noc to niby nic takiego. Standardowo należy posprzątać, przygotować posiłek. Są jednak szczegóły, o których nie powinniśmy zapomnieć, jeśli chcemy, aby nasi goście nie czuli się skrępowani.

Jeżeli zapraszamy gości na noc powinniśmy odpowiednio przygotować nasz dom na taką wizytę. Główną zasadą jaką powinniśmy się kierować to, żeby goście czuli się tak dobrze jakbyśmy my chcieli sami czuć się w obcym domu.

Ważne drobiazgi

Do wizyty gości z nocowaniem trzeba się przygotować i nie dać się zaskoczyć oraz dopuścić do sytuacji, w której nasi przyjaciele będą musieli poprosić o jakiś przedmiot. Przede wszystkim zadbajmy o:

  • w łazience powinien znaleźć się czysty ręcznik specjalnie przygotowany,
  • sprawdźmy czy nie skończyła się pasta do zębów czy papier toaletowy,
  • podstawowe kosmetyki zostawmy na wierzchu,
  • na wszelki wypadek miejmy zapasową szczoteczkę do zębów,
  • przygotujmy czystą pościel,
  • wygodne kapcie,
  • jeżeli nasi przybysze zostają dłużej niż na jedną noc, warto przygotować im szafkę i wieszaki na ubrania.

Przeczytaj artykuł: Łazienki dla gości

Miejsce do spania

Przygotowanie odpowiedniego miejsca do spania dla naszych gości to kluczowa sprawa. Bywa tak, że nawet w dużych domach jednorodzinnych nie mamy oddzielnego pokoju gościnnego, w którym będziemy mogli ulokować naszych znajomych, a co dopiero w mieszkaniu w bloku. Dlatego powinniśmy przed ich przyjazdem zakupić lub pożyczyć dmuchany materac. Drugą opcją jest spanie na kanapie w salonie lub zrobić niewielką roszadę i przenieść domowników do jednego pokoju.
Jeśli jesteśmy tak zapobiegawczy i pomyśleliśmy o gościach w trakcie kupna mebli to dobrym pomysłem jest łóżko z dodatkową funkcją spania.

Życie od kuchni

Nie tylko miejsce do spania i łazienkę należy przygotować…nie zapominajmy o kuchni, w której rozłóżmy stół dla większej ilości osób (jeśli mamy taki mebel). Zapełnijmy lodówkę również takimi artykułami spożywczymi, które lubią nasi goście. To sprawi, że poczują się miło.

To Cię zainteresuje: Aranżacja łazienki. Dowiedz się o czym marzą Polacy

Czas wolny

Warto zadbać o wypełnienie wolnego czasu naszych gości. Zrobić listę filmów, które można razem obejrzeć, pożyczyć jakąś popularną grę planszową, czy zamówić stolik w jakiejś klimatycznej knajpce, a następnie wybrać się na zwiedzanie miasta. Jeżeli jednak zostaniecie w domu, zadbajmy o odpowiedni nastrój, zamiast głównego oświetlenia zapalmy dyskretne oświetlenie i świeczki.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Autor: Katarzyna Dębek

Źródło: Meble Wójcik

Polecamy Ci również

Zobacz także