Porcelana na Święta

Przy stole, do którego zasiadamy podczas Świąt, ważne są styl i elegancja – piękny obrus i porcelanowa zastawa uświetnią rodzinne spotkania.

Dawniej, porcelana i rodowe srebra przekazywane były z pokolenia na pokolenie i – oprócz wartości materialnej - niosły ze sobą bagaż sentymentalny. To przy wspólnym stole rodzina dzieliła się swoimi radościami i troskami, opowiadała swoje przeżycia. Dziś często brakuje nam na to czasu, albo zapominamy jak ważne są to chwile.

porcelana na świąteczny stół porcelana na świąteczny stół porcelana na świąteczny stół

Niezwykły wieczór ozdobi wyjątkowa zastawa, np. Rococo – słynny ćmielowski fason zdobiony złotem i purpurą.
Serwis Yvonne w minimalistycznej dekoracji także odegra świetnie swoją rolę – nie tylko użytkową, ale i estetyczną. Dobrze wybrana porcelana nigdy się nie zestarzeje.
Natomiast ćmielowski serwis Lwów daje niezwykłe możliwości, by zaaranżować klimat sprzed stulecia. Pióra, świece, błyszczące ozdoby i delikatność porcelany stworzą niezwykły nastrój tajemniczej dekadencji.
Zestawy podbijają serca wszystkich, którzy cenią porcelanę zarówno do codziennego, jak i świątecznego użytku. Miłośnicy tradycji i zdobnej, ciepłej ornamentyki, a także zwolennicy prostoty, nowoczesności i surowości znajdą wzór dopasowany do ich indywidualnego gustu – posiłek zyska ponadczasową, piękną oprawę.

Towarzyskie i rodzinne spotkania wzbogacone porcelaną zapadną w pamięć wszystkim uczestnikom i - być może - odnowią tradycję przekazywania serwisów z porcelany z pokolenia na pokolenie.

 

 

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Zakłady Porcelany Ćmielów

Polecamy Ci również

Zobacz także