Posadzka cementowa: dekoracyjna podłoga do nowoczesnych wnętrz

Posadzka cementowa
Podłoga musi być trwała i pasować do wystroju wnętrza. Pomysłem na oryginalną podłogę są cienkowarstwowe posadzki cementowe.

Beton we wnętrzu to jeden z bardziej gorących trendów aranżacyjnych. Dlatego warto pomyśleć o nowoczesnej i trwałej posadzce cementowej.

Dekoracyjna posadzka cementowa

Do wnętrz nowoczesnych, loftowych i industrialnych doskonale pasują posadzki cementowe.

Posadzki dekoracyjne Weber Design Color 4650
Posadzka cementowa w loftowej sypialni

Posadzki cementowe dobrze sprawdzają się w różnego rodzaju pomieszczeniach.

Posadzki dekoracyjne Weber Design Color 4650
Połączenie cementowej posadzki i drewna wygląda doskonale

Cienkowarstwowe posadzki cementowe można wylewać w nowych budynkach. Równie łatwo wykonać taką podłogę podczas remontu domu lub mieszkania.

Posadzki dekoracyjne Weber Design Color 4650
Podłoga cementowa świetnie pasuje m.in. do loftów

Posadzki cementowe są dostępne w dużym wyborze kolorów (które można łączyć na różne sposoby). Dodatkowo powierzchnia podłogi może mieć różne wykończenie.

Posadzki dekoracyjne Weber Design Color 4650
Posadzki cementowe są bardzo trwałe i odporne na ścieranie

Posadzki cementowe można stosować i w mieszkaniach, i w sklepach, restauracjach, na klatkach schodowych itd.

Posadzki dekoracyjne Weber Design Color 4650

Posadzka cementowa – dekoracyjna i nowoczesna

Cienkowarstwowe posadzki cementowe to ciekawa propozycja do wnętrz urządzonych w nowoczesnym, loftowym, czy industrialnym stylu. Są trwałe, odporne na intensywne użytkowanie i dają duże możliwości aranżacyjne. Powierzchnię cienkowarstwowych posadzek betonowych można wykończyć w różny sposób – nadając im gładkość lub delikatną szorstkość, lekki satynowy połysk lub stonowany mat. Również wybór kolorów jest całkiem spory. Pozwala to tworzyć nie tylko jednobarwne płaszczyzny, ale też mieszać ze sobą na posadzce różne kolory – przechodząc z tonacji w tonację lub tworzyć np. geometryczne wzory o kontrastowych barwach.
Ciekawym sposobem wykończenia posadzki cementowej jest zachowanie na jej powierzchni śladów narzędzi, użytych to jej obróbki (wszelkiego rodzaju powierzchnie ze śladami „zużycia” to również super modny trend). Wszystko to sprawia, że nasza podłoga może mieć bardzo indywidualny charakter i niepowtarzalny wygląd. Pomimo że jest przeznaczona do układania przez profesjonalistów (ręcznie lub maszynowo) nie musimy się obawiać jej „masowości”.

Zobacz koniecznie: Podłogi z efektem 3D - posadzki z żywicy epoksydowej

Zastosowanie cementowych posadzek dekoracyjnych

Cienkowarstwowe cementowe posadzki dekoracyjne z powodzeniem można układać i w nowo budowanych domach i mieszkaniach, jak i w pomieszczeniach remontowanych. Niewielka grubość posadzki sprawia, że poziom podłogi nie podniesie się (jest to szczególnie ważne wszędzie tam, gdzie przestrzeń między podłożem a elementami wykończenia jest niewielka, np. na przykład pod drzwiami wewnętrznymi lub tarasowymi). Zalecana grubość posadzki wynosi 6-7 mm, a zakres stosowania to 5-15 mm. Podłoże pod cienkowarstwową posadzkę cementową wymaga standardowego przygotowania - musi być nośne, twarde, stabilne i wolne od zanieczyszczeń.
Cienkowarstwowe cementowe posadzki dekoracyjne można również układać w budynkach użyteczności publicznej i komercyjnych.

Użytkowanie posadzki cementowej

Posadzki cementowe mają zwiększoną odporność na ścieranie (mogą być intensywnie użytkowane). Warstwa impregnacyjna sprawia, że taka podłoga jest nienasiąkliwa (a więc oporna na plamy). Dodatkowo cienkowarstwowa posadzka cementowa jest łatwa do codziennego utrzymania w czystości i nie kruszy się.
Posadzkę można też w prosty sposób odnowić, nakładając nowe warstwy impregnatów lub zeszlifowując wierzchnią warstwę i wykonując nową warstwę posadzki, przy okazji np. zmieniając jej kolor.
Dekoracyjna posadzka cementowa to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych materiałów podłogowych.

Poznaj inne: Oryginalne sposoby na wykończenie podłogi

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Weber Saint Gobain

Polecamy Ci również

Zobacz także