Posadzka żywiczna w mieszkaniu

Posadzka żywiczna w mieszkaniu

Podłoga to podstawowy element każdego wnętrza – bardzo często determinuje cały jego wystrój. Producenci różnego rodzaju podłóg prześcigają się więc w propozycjach nowych wzorów i technologii. A co jeśli jedynym ograniczeniem byłaby… nasza wyobraźnia?

Żywice na posadzki dotychczas wykorzystywane były głównie w halach przemysłowych. Sprawdzały się tam doskonale ze względu na swoje praktyczne właściwości: wysoką odporność na uderzenia, środki chemiczne, higieniczność czy łatwość do utrzymania w czystości.

posadzka żywicznaposadzka żywiczna w mieszkaniu

Żywice epoksydowe i poliuretanowe mają jednak jeszcze kilka zalet, które sprawiają, że sprawdzają się one nie tylko na wielkich powierzchniach fabrycznych czy sportowych, ale także we wnętrzach komercyjnych (takich jak np. butiki, salony, biura) czy w naszych domach.

Po pierwsze nie mają widocznych połączeń, co nie tylko ułatwia ich sprzątanie, ale także tworzy niepowtarzalny efekt gładkiej powierzchni.

podłogi żywicznepodłoga w pokoju

Po drugie można je bezpiecznie stosować na ogrzewaniu podłogowym, które z roku na rok staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem.

Po trzecie – i najważniejsze – pozwalają na stworzenie dowolnego wzoru na podłodze – jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia! Wystarczy spojrzeć na zdjęcia.


Oceń artykuł
4,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Arturo Flooring

Polecamy Ci również

Zobacz także