Postaw na doradztwo techniczne!

Postaw na doradztwo techniczne!

Rozmawiamy z Radosławem Bednarkiem, Prezesem Zarządu i współwłaścicielem firmy EPI „Narzędziownia BIS” Sp. z o.o.

W czym tkwi wyjątkowość firmy EPI „Narzędziownia BIS” Sp. z o.o. na tle innych spółek?

Firma EPI „Narzędziownia BIS” Sp. z o.o. jest spółką handlowo-usługową, wyspecjalizowaną w doradztwie technicznym związanym z doborem narzędzi i technologii oraz w sprzedaży hurtowej i detalicznej profesjonalnych narzędzi oraz materiałów eksploatacyjnych. Należymy do grupy Spółek, które ściśle ze sobą współpracują, uzupełniając się zakresem działalności. Dzięki temu korzystając z usług jednej z nich, automatycznie zyskuje się silnych partnerów. Taki układ gwarantuje kompleksową obsługę na każdym etapie współpracy.

Wykorzystując swoje doświadczenie produkcyjne możemy polecić nasze usługi, doradzić, pomóc wybrać asortyment. Bierzemy pełną odpowiedzialność za jakość przeznaczonych do sprzedaży narzędzi - testujemy je w warunkach przemysłowych w nowoczesnym parku maszynowym. Dzięki temu wprowadzamy do obrotu tylko profesjonalne, sprawdzone i niezawodne narzędzia. Chcemy również edukować i uświadamiać klientów, że nie zawsze cena jest najważniejsza i liczy się jakość.

Jakie rodzaje wyrobów proponuje Państwa firma?

W naszej firmie handlowej możemy wyróżnić 10 grup asortymentowych. Są to elektronarzędzia, narzędzia ręczne i skrawające. Dysponujemy osprzętem maszynowym, materiałami ściernymi i spawalniczymi. Można u nas również kupić narzędzia pomiarowe, ogrodowe i pneumatyczne oraz środki ochrony osobistej.

Tak prężne przedsiębiorstwo musi spełniać szereg kryteriów firmy idealnej. Jakimi osiągnięciami w tej kwestii możecie się pochwalić?

Procedury, które wdrażamy, spełniają wszelkie normy, m.in. te jakościowe - ISO 9001. Mamy własne cele jakościowe i na bieżąco korygujemy nasze działania. Dobór narzędzi i materiałów jest ścisły. W dużej mierze dzięki naszemu laboratorium pomiarowemu i testom produkcyjnym.

Podczas mojej wizyty w Japonii kilkanaście lat temu byłem pod wrażeniem jak tam postępuje się w kwestiach odzyskiwania surowców wtórnych i segregacji odpadów. Próbujemy przenieść te rozwiązania na nasz grunt. Dlatego wprowadziliśmy procedury związane z ochroną środowiska, spełniając m.in. założenia normy ISO 14001.

Nasze firmy zatrudniają ponad 250 osób, co obliguje nas do zapewnienia wysokich standardów bezpieczeństwa i higieny pracy. Dzięki temu zdecydowaliśmy się na wdrożenie procedur zgodnych z założeniami normy OHSAS 18001.

W jaki sposób udaje się Wam nadzorować tak rozbudowaną strukturę firmy?

Obieg towarów i dokumentów możemy w pełni kontrolować dzięki nowoczesnym systemom ERP i WMS (system zarządzania magazynem). Każdy z ponad 14 tys. produktów na stałe znajdujących się w magazynie jest dokładnie opisany. Ogółem w bazie jest skatalogowanych ponad 300 tys. produktów. Uruchomiliśmy również platformę informatyczną (www.epibis.com.pl/pl/strefa-klienta), która pozwala na pełną wymianę informacji między firmą a klientami. Platforma dostarcza cennych informacji technicznych o produktach oraz pozwala na zamówienie i kontrolę zamówień online.

Jesteście uznaną marką na rynku. Które z wyróżnień są dla Pana szczególnie ważne?

Jestem dumny m.in. z Gepardów Biznesu (nagrody w latach 2010, 2012 i 2015) i Gazel Biznesu (2013-2015). Cieszy mnie też, że w tej drugiej kategorii zostaliśmy docenieni za dyna-miczny rozwój na rynku interneto-wym (e-Gazele Biznesu 2014 i 2015).

Jaką ofertę przygotowała firma EPI na najbliższą edycję targów Interbud?

Dotyczącą wąskiego wycinku naszej działalności. Kolejny raz chcemy zaistnieć z firmą Festool, producentem profesjonalnych elektronarzędzi i osprzętu dla branży stolarskiej, dekarskiej, ciesielskiej, remontowej i innych wykorzystujących maszyny do obróbki drewna i betonu.

Przeprowadzimy na targach dwie prezentacje praktyczne: „Wybrane systemowe rozwiązania Festool dla branży dekarskiej i budownictwa drewnianego”. Rzeczoznawcy firmy Festool zademonstrują wszechstronność zastosowania maszyn i technologii w dekarstwie i budownictwie drewnianym.

Zapraszamy na targi Interbud oraz do odwiedzenia siedziby naszej firmy przy ul. Aleksandrowskiej 67/93. Spotkajmy się i porozmawiajmy, a na p-wno osiągniemy wspólne cele.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Polecamy Ci również

Zobacz także