Pralka...inteligentna i elegancka

Wyposażone w szereg inteligentnych programów nowe pralki Hotpoint-Ariston pozwalają zapomnieć o wizytach w pralniach chemicznych oraz sprawiają, że użytkownik może być spokojny o środowisko naturalne i własny portfel.

Nowa pralka Aqualtis – jeszcze większe możliwości!
Na szczególną uwagę zasługuje nowy model AQGD 149 S/HA z kolekcji Aqualtis, z wyświetlaczem LCD, o maksymalnym załadunku 8 kg. Dzięki najnowszym rozwiązaniom umożliwia pranie kołder, narzut oraz innych dużych rzeczy w warunkach domowych. Maksymalna prędkość obrotów wirówki Aqualtis 149 S/HA to 1400 obr./min, co pozwala ograniczyć czas suszenia bielizny długo trzymającej wilgoć, np. ręczników czy pościeli. Pozostałe modele pralek Aqualtis pozwalają maksymalnie prać odpowiednio 5, 6 oraz 7,5 kg prania. Efektywność energetyczna A+ większości modeli, gwarantuje minimalne zużycie energii.

Linia Aqualtis to także nowoczesny, elegancki design widoczny w zaokrąglonych i delikatnych liniach, interesującym rysunku drzwiczek oraz zintegrowanej szufladzie wbudowanej w dolnej części wybranych urządzeń. Ta poręczna szuflada umożliwia wygodny dostęp do przechowywanych detergentów lub przygotowanych porcji prania.

pralka automatycznapralka

Hotpoint-Ariston wprowadza także do sprzedaży nową, udoskonaloną gamę standardowych pralek ładowanych od przodu. Wyróżnia ją m. in. wyjątkowe wzornictwo oraz trzy różne panele sterujące:
z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym (LCD), cyfrowym oraz wskaźnikami diodowymi. Panele zaprojektowane zostały tak, aby ich obsługa była intuicyjna. Użytkownik poruszając się od lewej
do prawej strony, najpierw wybiera program, następnie dostosowuje jego opcje do swoich potrzeb, by na koniec jednym przyciskiem włączyć cykl prania. Dodatkowo funkcja Memory, w którą wyposażone zostały modele z wyświe-tlaczem LCD sprawia, że pralka pamięta ustawienia ulubionych programów.

Nowością i wielkim udogodnieniem w pralkach ładowanych od przodu jest opcja natychmiastowego otwarcia drzwi pralki. Dzięki niej dostęp do wnętrza bębna mamy niezwłocznie po zakończeniu lub przerwaniu cyklu, bez konieczności oczekiwania kilku minut od momentu jego zatrzymania. Umożliwiają to specjalne elektroniczne czujniki poziomu wody, temperatury i obrotów. Pralki charakteryzują się ponadto licznymi zabezpieczeniami przed dziećmi, uniemożliwiając wprowadzanie zmian w programie prania oraz zabezpieczając przed wciśnięciem przycisku i otwarciem pralki.
W trosce o dzieci stworzony został także program Baby Cycle, który dba o ubrania dziecięce.

Hotpoint-Ariston proponuje nowoczesne rozwiązania i technologie na różnych płaszczyznach, dbając o codzienny komfort użytkowania. Specjalny system Super Silent, dzięki bezszczotkowemu silnikowi trójfazowemu oraz wyciszonej obudowie, redukuje hałas generowany przez pralkę do poziomu jedynie 51 dB(A) – czyli o 15 dB(A) mniej podczas cyklu prania oraz o 5 dB(A) mniej podczas wirowania w porównaniu do klasycznego silnika kolektorowego.

Programy w pralkach Aqualtis:

 • program Koszule pozwala na delikatnie pranie koszul i gwarantuje ich łatwe prasowanie - odpowiednia rotacja bębna oraz optymalna ilość wody eliminuje zagniecenia, dbając przy tym o kolory i tkaniny,
 • program Pranie Codzienne pozwala na szybkie odświeżenie ubrań z różnych tkanin – 3kg,
  w 30ºC już w 30 minut.
 • program Bed & Bath umożliwia wypranie pościeli i ręczników dla całej rodziny w pojedynczym załadunku - w wybranych modelach Aqualtis można wyprać jeden komplet pościeli na dwuosobowe łóżko, dwa pojedyncze komplety pościeli i cztery ręczniki w niespełna 2 godziny,
 • opcja Mini Załadunek pozwala na wypranie małej ilości ubrań, oszczędzając przy tym wodę, czas i energię. Nie trzeba już z niecierpliwością czekać na całkowite zapełnienie bębna pralki.

Nowe programy w nowych standardowych pralkach.
Wśród programów w nowych pralkach ładowanych od przodu na wyróżnienie zasługuje cykl Odświeżanie 15’, czyli możliwość odświeżenia 1,5 kg odzieży z różnych tkanin w zaledwie 15 minut. Innym ciekawym rozwiązaniem zaproponowanym przez producenta jest Cykl Higieniczny. Program zapewnia idealną czystość i higienę, dzięki wysokiej temperaturze (90ºC) oraz odpowiednim parametrom płukania. Brud i wszystkie bakterie zostają dokładnie usunięte w jednym cyklu prania. 

Pralki Hotpoint-Ariston posiadają także prestiżowy certyfikat Woolmark Platinum Care nadawany markom, których wysoka jakość działania pozwala na pranie w pralce tkanin przeznaczonych wyłącznie do prania ręcznego. Dzięki odpowiednim parametrom prania najdelikatniejsze ubrania pozostaną w idealnym stanie nawet po wielokrotnym praniu.

Pozostałe programy w pralkach ładowanych od przodu:

 • program Jedwab został stworzony, aby delikatne tkaniny i bielizna nie ulegały zniszczeniu
  w trakcie prania - delikatne obroty bębna i większe zużycie wody zapobiegają powstawaniu zagnieceń i zapewniają doskonałe rezultaty prania za każdym razem,
 • Cykl Nocny, dostępny w pralkach ładowanych od przodu, umożliwia pranie ubrań w nocy, dbając przy tym o spokojny sen całej rodziny,
 • Bielizna – program stworzony w trosce o delikatne tkaniny, z których uszyta jest bielizna - zapewnia idealne rezultaty prania, a dzięki dodatkowemu płukaniu na tkaninach nie zostaje ślad środka piorącego gwarantując ochronę delikatnej skóry,
 • dzięki możliwości opóźnienia rozpoczęcia pracy, początek cyklu da się zaprogramować na dowolną porę dnia.
Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Hotpoint Ariston

Polecamy Ci również

Zobacz także