Pranie ekologiczne

Pranie ekologiczne

Ekobąbelki oraz mistrzowska klasa energetyczna A+++ - czyli skuteczne pranie w temperaturze nawet 15°C i oszczędność energii do 30% podczas standardowego prania to zalety nowej pralki Samsung.

pralka automatycznaPralka Samsung WF0804Y8E (zaprezentowana po raz pierwszy podczas berlińskich targów IFA) to przykład nowoczesnego podejścia do kwestii elektroniki użytkowej – łączy w sobie troskę o środowisko i kieszenie użytkowników oraz dbałość o atrakcyjny design i skuteczność prania. Model oferuje najbardziej przyjazny środowisku i tkaninom sposób prania, za który odpowiadają delikatne ekobąbelki, umożliwiające skuteczne pranie nawet w temperaturze 15°C!

Pralkę WF0804Y8E wyróżnia wysoka klasa energetyczna A+++ - podczas standardowego prania zużywa aż o 30% mniej energii niż inne pralki klasy A.

Moc bąbelków
Ekobąbelki pozwalają prać skutecznie nawet w temperaturze 15°C. Dzieje się tak, ponieważ delikatne bańki docierają w głąb tkanin 40-krotnie szybciej niż gęsta woda. Przenikają przez materiał, dokładnie usuwając plamy i osady, nawet w wodzie o bardzo niskiej temperaturze. Oszczędzamy w ten sposób energię, która
w konwencjonalnych programach prania musiałaby posłużyć do podgrzania wody do temperatury 40°C. Z uporczywymi plamami program Eco radzi sobie już w temperaturze 15°C, podczas gdy tradycyjna pralka do osiągnięcia tego samego efektu potrzebuje temperatury 40°C! Skąd się biorą rewelacyjne ekobąbelki? To efekt automatycznego zmieszania detergentu z powietrzem i wodą na chwilę przed uruchomieniem właściwego programu piorącego. 

pralka samsung pralka samsung

Czystość i subtelność diamentu

Pralka Samsung zapewnia również rozwiązania, które zadbają o najbardziej delikatne tkaniny.
W konstrukcji pralki znajduje się m.in. specjalnie wyprofilowany bęben z otworami w kształcie diamentów. Aby zapobiec niszczeniu tkanin podczas prania, otwory bębna Diamond Drum są o 36% mniejsze niż w tradycyjnych pralkach. Dzięki temu prane materiały nie mechacą się i nie rozrywają. Dla tkanin delikatnych, wrażliwych na temperaturę i zniszczenie Samsung proponuje specjalne programy, m.in. poparty certyfikatem Woolmark program dla wełny, jedwabiu czy gore-texu.

Pralka Samsung dba też o komfort naszych najbliższych – jest wyjątkowo cicha (68 dBA). Superszybki 15-minutowy program rozwiąże też problem prania „last-minute”, gdy przed podróżą zorientujemy się nagle, że nie wypraliśmy ulubionej bluzy czy spodni. Nie musimy też czyścić wnętrza pralki, bo zrobi to za nas program Eco Drum Clean, dzięki któremu bęben i drzwiczki pralki są automatycznie sterylizowane wodą o temperaturze 70°C. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk na intuicyjnym panelu LED.

Pralka o ładowności 8 kg i mocy 1400 obrotów/min będzie dostępna w Polsce od listopada br.
Sugerowana cena: 3999 PLN. 

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Samsung

Polecamy Ci również

Zobacz także