Precyzyjne cięcie z RotoZip

Precyzyjne cięcie z RotoZip

W ofercie firmy Bosch pojawiła się linia produktów o nazwie RotoZip. Marka ta jest liderem amerykańskiego rynku wycinarek rotacyjnych. Wycinarki RotoZip przekonują łatwością użycia i precyzją działania. Są lekkie i wydajne, umożliwiają użytkownikom profesjonalnym wykonywanie trudnych cięć, nawet w najtwardszych materiałach, takich jak granit. Produkty znajdują zastosowanie wśród wielu grup użytkowników: glazurników, elektryków, hydraulików czy też dekarzy.

wycinarka rotacyjna

Wycinarki rotacyjne RotoZip RZ3 i RotoZip RZ5 zapewniają maksymalną wydajność dzięki opatentowanemu ruchowi rotacyjnemu. Zaletami obu urządzeń jest niewielki ciężar i kompaktowa konstrukcja z korpusem pokrytym miękką okładziną oraz z miękkim uchwytem taśmowym, które zapewniają komfortową pracę. Te profesjonalne narzędzia są wyposażone w pyłoszczelny włącznik oraz system szybkiej blokady umożliwiający łatwe ustawienie głębokości cięcia. Prędkość obrotowa bez obciążenia wynosi 30.000 obr./min, a moc urządzenia 500 W. Model RotoZip RZ5 ma jeszcze bardziej wydajny silnik o mocy 600 W i jest dostępny z czterema dodatkowymi akcesoriami: przystawką wyrzynającą, prowadnicą szynową, cyrklem do wycinania oraz przystawką do podłączenia odkurzacza.

Osprzęt
Obsługę nowej wycinarki RotoZip wspomaga wiele akcesoriów, np. XBIT Diamond Floor Tile, końcówka która ułatwia precyzyjne cięcie płyt ściennych i podłogowych wykonanych z granitu, marmuru, porcelany lub ceramiki. Dostępne są także trzy inne akcesoria: XBIT Wall Tile do cięcia glazury, XBIT Multipurpose do cięcia różnych materiałów oraz XBIT Metal do cięcia metali. Z pomocą tego osprzętu można szybciej i wygodniej ciąć laminaty, miękkie i twarde drewno, aluminium, metal, aluminium, ściany prefabrykowane i płyty cementowe, włókno szklane oraz wiele innych materiałów budowlanych.

Diamentowa końcówka Diamond XBIT™
Końcówka Diamond XBIT™ do wyrzynarek rotacyjnych RotoZip ułatwia i zwiększa precyzję cięcia w twardym kamieniu naturalnym, płytkach podłogowych oraz gresie. XBIT™ gwarantuje dłuższą żywotność i umożliwia stosowanie dwa razy wyższej prędkości rotacyjnej, niż w przypadku standardowych końcówek.

diamentowa końcówka Diamond XBIT™ wyrzynarka urządzenie do cięcia

Cięcie na sucho w twardych materiałach takich jak: gres, granit, marmur, porcelana i płytki podłogowe wykonane z ceramiki oraz kamienia naturalnego nie stanowi już problemu. Na rynku pojawiła się, bowiem diamentowa końcówka Diamond XBIT™. Zaawansowana technologia Diamond XBIT™ w połączeniu z narzędziami RotoZip to odpowiednie rozwiązanie do skomplikowanych odręcznych cięć w twardych materiałach.

wyrzynarka z diamentową końcówką urządzenie tnące kamień precyzyjne cięcie

XBIT™ gwarantuje dłuższą żywotność i umożliwia stosowanie dwa razy wyższej prędkości rotacyjnej, niż w przypadku standardowych końcówek do wyrzynarek rotacyjnych. Nowa końcówka posiada średnicę roboczą 7,2 mm oraz ziarno diamentowe wielkości prawie trzech karatów.

Sugerowana cena detaliczna brutto:

  • zestaw RotoZip RZ3™ - 695,- PLN
  • zestaw RotoZip RZ5™ - 930,- PLN
  • Diamond XBIT™ do płytek podłogowych – 114,-PLN

Informacje o RotoZip:
Firma RotoZip została założona w 1972 roku, w USA. Jako producent prefabrykatów do budowy domów, firma pracowała nad metodą wydajniejszego cięcia tego typu materiałów i stworzyła system urządzeń oraz akcesoriów, który pomaga oszczędzić czas, pieniądze, a także osiągnąć lepszy rezultat cięcia. W 2003 roku, firma Bosch (dział elektronarzędzia) nabyła firmę RotoZip i włączyła kolejne, profesjonalne elektronarzędzie do swojego portfolio produktów. Więcej informacji

Oceń artykuł
4,50 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także