Prezent od IKEA

Prezent od IKEA

Od początku maja 2011 roku do skrzynek pocztowych 9 milionów gospodarstw domowych docierać będzie wyjątkowy prezent, jaki IKEA przygotowała z okazji obchodów 50-lecia owocnej współpracy z Polską.

logo akcjiBędzie to kupon rabatowy o wartości 20 zł do zrealizowania w sklepach IKEA oraz specjalna broszura zawierająca wiele ciekawych informacji na temat rozwoju firmy począwszy od pierwszej wizyty jej założyciela, Ingvara Kamprada w naszym kraju w 1961 roku, aż po dzień dzisiejszy.

Aby skorzystać z kuponu, klienci nie muszą spełniać żadnych dodatkowych warunków. Jest to pierwsza w historii firmy akcja dystrybucyjna realizowana w Polsce na tak ogromną skalę, a wykorzystanie kuponów rabatowych na produkty IKEA oznacza prezent dla Polaków o łącznej wartości około 180 milionów zł. Zarówno kupon, jak i broszura stanowią skromne podziękowanie i wyraz ogromnej wdzięczności za tak udany związek, ponieważ to właśnie dzięki współpracy z Polską IKEA w latach 60. mogła dalej rozwijać się na rodzimym rynku szwedzkim, a następnie również na całym świecie.

kupon rabatowykupon zniżkowy

Kupon rabatowy oraz broszura będą dystrybuowane we wszystkich miastach, w których IKEA ma obecnie swoje sklepy – w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu – oraz w ich okolicach. Dotrą one łącznie do 9 milionów gospodarstw domowych znajdujących się w odległości do około dwóch godzin jazdy samochodem od każdego z ośmiu sklepów IKEA w Polsce. Dzięki tak szeroko zakrojonej akcji wysyłkowej ten wyjątkowy prezent dotrze do około 24 milionów osób, czyli do prawie 2/3 małych i dużych Polaków. Nakład broszury oraz kuponu przekroczy dwukrotnie ilość dystrybuowanych na przełomie sierpnia i września każdego roku katalogów IKEA. Cała akcja zostanie wsparta kampanią outdoorową oraz kampanią w prasie i mediach elektronicznych.

Aby zagwarantować najwyższą jakość, kupon rabatowy o wartości 20 zł został wydrukowany
w Mennicy Polskiej i ma szereg zabezpieczeń, podobnych do tych stosowanych w polskich banknotach. Kupon jest ważny w okresie od 4 maja do 30 czerwca 2011 roku i można go przeznaczyć na zakup jednego lub kilku z około 2 500 artykułów IKEA dostępnych w cenie właśnie do 20 zł albo wykorzystać go jako rabat przy większych zakupach. Każdy posiadacz kuponu może z niego skorzystać bez konieczności spełniania dodatkowych warunków, wystarczy, że przyniesie go ze sobą do wybranego sklepu IKEA w Polsce, np. do sklepu w Jankach lub na Targówku. Jedynie zakup produktów o wartości do 21 zł wiąże się z koniecznością poniesienia wydatku w wysokości 1 zł ze względu na regulacje prawne. Przykładowe produkty, które klienci mogą otrzymać w ramach realizacji kuponu, zostały zilustrowane w broszurze. Są to np. energooszczędne świetlówki SPARSAM, poduszka GRANAT, pled POLARVIDE czy popularny wśród Polaków stolik LACK. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, uruchomiona zostanie dodatkowo specjalna linia telefoniczna. Pod numerem 22 33 44 554 będzie można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące broszury i kuponu rabatowego. Ponadto na czas obowiązywania kuponu, sklepy i restauracja IKEA przygotowały atrakcyjne promocje.

stolik kawowykoce polarowe

Oprócz kuponu Polacy otrzymają również broszurę zawierającą krótki opis historii nawiązania owocnej współpracy IKEA z Polską, która została zapoczątkowana od złożenia zamówienia na krzesła ÖGLA produkowane w Zakładzie Mebli Giętych w Radomsku już podczas pierwszej wizyty Ingvara Kamprada w naszym kraju w 1961 roku. Rysunek zamieszczony na przedniej okładce pochodzi z reklamy IKEA w prasie szwedzkiej z lat 60. i przedstawia zakochanych w sobie młodych ludzi, co jeszcze lepiej podkreśla charakter związku firmy z Polską oraz nawiązuje do jego początków. W broszurze przedstawionych zostało także kilka najważniejszych dat i faktów związanych nie tylko z działalnością IKEA, ale także z zabawnymi czy ciekawymi wydarzeniami łączącymi Polskę ze Szwecją.

Broszura podkreśla, jak ważna dla firmy jest i zawsze była Polska, stanowiąc punkt zwrotny w jej historii. Obecnie nasz kraj jest największym producentem mebli sprzedawanych w sklepach IKEA na całym świecie. Czytelnicy mogą także dowiedzieć się, że współpraca niesie korzyści obu stronom i między innymi dlatego trwa już tak długo. To dzięki inwestycjom IKEA pracę znajduje ponad 40 tysięcy Polaków, a eksport produktów firmy do innych krajów na świecie stanowi około 1,5% całego polskiego eksportu. Obecnie IKEA ma osiem sklepów zlokalizowanych w siedmiu miastach, a także siedem centrów handlowych, centrum dystrybucyjne w Jarostach oraz rozpoczynające działalność centrum księgowo-płacowe w Poznaniu. Meble IKEA wytwarzane są w 14 fabrykach własnych grupy i u około 60 innych dostawców.

„Drodzy Polacy, chcielibyśmy Wam bardzo serdecznie podziękować za umożliwienie nam rozwoju oraz za to, że przyczyniliście się do naszego sukcesu w ciągu ostatnich 50 lat. Broszura pokazująca naszą wspólną historię oraz kupon rabatowy do zrealizowania w sklepach IKEA stanowią pierwszy krok w następne 50 lat. Jestem przekonany, że kolejne lata współpracy będą równie udane i zaowocują lepszymi warunkami życia dla wielu ludzi” – powiedział Walter Kadnar, dyrektor sieci sklepów IKEA w Polsce.

Z okazji obchodów 50-lecia współpracy IKEA z Polską przygotowanych zostało wiele niespodzianek i prezentów. Pierwszym z nich była rezygnacja z podniesienia cen całego asortymentu oferowanego przez IKEA pomimo zmiany wysokości podatku VAT. Następnie 21 stycznia 2011 roku, dokładnie w dniu 50. rocznicy pierwszej wizyty Ingvara Kamprada w Polsce, członkowie klubu IKEA Family zostali zaproszeni do sklepów na specjalny tort jubileuszowy. W maju aż 9 milionów gospodarstw domowych otrzyma broszurę oraz kupon rabatowy o wartości 20 zł do realizacji w sklepach IKEA, co stanowi największą akcję dystrybucyjną w historii firmy w Polsce. Również w maju IKEA wprowadzi do sprzedaży nową jubileuszową kolekcję mebli przygotowaną specjalnie dla uczczenia 50. rocznicy niezwykle udanego związku z Polską. O kolejnych atrakcjach i niespodziankach klienci będą się dowiadywać przez cały 2011 rok.

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: IKEA

Polecamy Ci również

Zobacz także