Proces konsolidacji ratunkiem dla domowego budżetu?

Proces konsolidacji ratunkiem dla domowego budżetu?

Domowy budżet każdej rodziny zależy przede wszystkim od zarobków jej członków. Dziś mało kto może sobie pozwolić na luksus pracy tylko jednego rodzica. Młodzi ludzie, ale nie tylko skazani są na kredyty, przede wszystkim mieszkaniowe, które otwierają im drogę do wspólnego, dorosłego i jakże trudnego życia.

Po rewolucji na rynku nieruchomości, musimy się godzić z cenami, które diametralnie poszybowały do góry by zatrzymać się na poziomie, który dla większości jest nie do przeskoczenia i bez kredytu nie ma mowy o zakupie. Banki oczywiście zdają sobie sprawę z sytuacji na rynku, szczególnie, że wciąż badają rynek, możliwości potencjalnych klientów i nastroje jakie na nim panują. Wiedzą też, że kredyt hipoteczny może być szczytem przysłowiowej góry lodowej. Kiedy jest już mieszkanie, trzeba je pięknie wyremontować, zakupić odpowiednie sprzęty i oczywiście meble, które będą kropką nad i. Potrzebny jest następny kredyt. Po urządzeniu się w nowym mieszkaniu, czujemy, że potrzebujemy odpoczynku, chwili relaksu i możliwości nie myślenia o kłopotach. Potrzebna jest następna pożyczka na wakacje marzeń. Wracając z niej jesteśmy w tak dobrych humorach, że postanawiamy kupić samochód, który będzie przydatny w codziennym życiu, w podróżach bliższych i dalszych. Potrzebny jest kolejny kredyt…

rodzina i jej spokojny sen

Moment przetarcia oczu

Kredyty i pożyczki, które wspierają nasze kolejne działania, zakupy i marzenia, towarzyszą nam i sprawiają, że czujemy się pewnie, a poziom jakości naszego życia wciąż jest coraz lepszy. Możliwość ich zaciągania z różnych instytucji bankowych i poza bankowych, zwiększa nasze szanse na otrzymanie gotówki, ale również za zagubienie się w zobowiązaniach, które rosną z każdą kolejną pożyczką, a raty spłacać trzeba każdego miesiąca. Kiedy w końcu przetrzemy oczy ze zdumienia i zgodnie stwierdzimy, że zbyt dużo wzięliśmy na swoje finansowe barki, zaczynamy poszukiwać odpowiedniego rozwiązania, które pomogłoby nam wyjść z tej sytuacji, nie nadwyrężając jeszcze bardziej, naszej kondycji finansowej.

Pożyczka konsolidacyjna Citibank

Odpowiednim wyjściem z sytuacji może okazać się pożyczka konsolidacyjna. Jest to produkt, który został stworzony dla wszystkich osób, które zaciągnęły kilka kredytów i pożyczek, które zwyczajnie przerosły ich możliwości. Nie należy oceniać co kierowało osobą, która nie była w stanie nad tym zapanować. Najważniejsze jest to, że jest w stanie zdać sobie z tego sprawę i chce szybko to naprawić. Citibank podkreśla zalety pożyczki konsolidacyjnej, która już nie raz ‘uratowała’ komuś życie. Decydując się na ten produkt, klienci mogą liczyć nawet na sto dwadzieścia tysięcy złotych pożyczki, która może zostać rozłożona na maksymalnie siedem lat. Dodatkowo ogromnym atutem jest kwestia bardzo indywidualnego podejścia do klienta, jego wyjątkowej i często niepowtarzalnej sytuacji, w jakiej się znalazł, nie rzadko nie ze swojego powodu. Zbadanie sytuacji dogłębnie, nie tylko na podstawie formularzy i suchych liczb, Citibank jest w stanie pomóc nawet w beznadziejnej sytuacji, w której nie ma światełka w tunelu. Konsolidując swoje zobowiązania, klienci otrzymują w zamian jedną ratę, którą należy płacić zawsze w tym samym terminie i w tym samym banku. Wolność od kilku rat, kilku terminów, kilku opłat za przelewy i kilku ponagleń spłat, ma bardzo często ogromną wartość, nie finansową, ale psychiczną.

Lekkość po konsolidacji

Ludzie zdają sobie sprawę, że liczne zobowiązania nie wpływają na ich życie pozytywnie, ponieważ z tyłu głowy wciąż liczymy, przeliczamy i mnożymy ilość rat przez konkretne sumy. Nie potrafimy się skupić na innych rzeczach, szczególnie, kiedy już zdamy sobie sprawę, że nasza sytuacja nie jest dobra. Po pożyczce konsolidacyjnej z Citibanku, z pewnością poczujemy się lepiej, szczególnie, że nasza nowa, jedna rata będzie niższa aniżeli suma wszystkich poprzednich zobowiązań. Lekkość umysłu jaką będziemy odczuwać jest odczuciem bardzo naturalnym, które warto pielęgnować i traktować jako ważną lekcję na przyszłość.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Citibank

Polecamy Ci również

Zobacz także