Program do projektowania wnętrz

0
Program do projektowania wnętrz

Poznańska firma CAD Projekt K&A udostępniła w tym miesiącu nową wersję darmowej aplikacji do projektowania wnętrz on-line. Aranżacja dowolnych wnętrz w „Power NET+ 2012” powinna  być teraz prosta, przyjemna i szybka - nawet dla amatorów.

W programie Power NET+ pracuje się bardzo intuicyjnie i płynnie. W wersji podstawowej aplikacja dostępna jest bezpłatnie dla każdego użytkownika posiadającego komputer i łącze internetowe. Proste projekty można w Power NET+ zrealizować we własnym zakresie, rozpoczynając niesamowitą przygodę z aranżacją wnętrz. Wykonane rzuty wstępnego projektu w 2D i 3D mogą również posłużyć jako podstawa do rozmowy o naszych projektowych planach z architektem wnętrz. Nie wszystkie pomysły na aranżację wnętrza potrafimy opisać precyzyjnie słowami; dzięki tej aplikacji ich zarys można po prostu pokazać w formie samodzielnie wykonanych wizualizacji, a ich doprecyzowanie i realizacje oddać w ręce profesjonalistów.

projekt łazienkiłazienka 3D

Pierwsza wersja tej aplikacji powstała w 2005 roku. Kolejne odsłony programu ewoluowały w stronę funkcjonalności i płynności działania. Aktualny Power NET+ 2012 zapewni zrealizowanie realistycznego, trójwymiarowego projektu w ciągu zaledwie paru minut. Rodzaj pomieszczenia, jakie chcemy zaprojektować, nie ma znaczenia - może to być zarówno kuchnia, łazienka, salon, sypialnia, jak i biuro, dowolnych kształtów i wymiarów. W programie znajduje się  również bogata baza trójwymiarowych modeli mebli i innych elementów wyposażenia kuchni, pokoi, biur i łazienek. Baza zawiera już ponad 1000 różnorodnych modeli 3D i jest na bieżąco poszerzana. Występuje również opcja nanoszenia na podłogi i ściany płytek ceramicznych oraz innych materiałów i tekstur. Na sam koniec projektowania wybrane widoki pomieszczenia można natomiast zapisać w postaci zdjęć lub bezpośrednio wydrukować.

zrzut projektuprogram do projektowania wnętrz

Najnowsza aktualizacja aplikacji objęła przede wszystkim zmiany w interfejsie, nadając mu świeższy wygląd  i upraszczając jego obsługę. Producent skupił się również na poprawie szybkości działania programu oraz zadbał o nową funkcję zapalenia świateł z poziomu wizualizacji, a także o możliwość uzyskania realistycznych odbić w lustrach. Dzięki współpracy z długoletnim partnerem biznesowym, marką Ceramstic, do „Power NET+2012” dołączono również pełną i aktualną bazę płytek Ceramstic z cenami  najnowszych kolekcji, które uwzględniane są w każdej wycenie projektu. Kolejne nowości to: nowe funkcje kamery, w tym przybliżanie zaznaczonego obszaru, nowe funkcje obsługi obrotu i nanoszenia płytek na ściany i podłogę, możliwość zmiany grubości i koloru fug, opcja tworzenia dowolnych ścian działowych.

Power NET+ ma nie tylko zastosowanie indywidualne. Od lat jest on również wykorzystywany jako ciekawe, innowacyjne narzędzie marketingowe w postaci wielu dostosowanych wersji  aplikacji różnych producentów elementów wnętrzarskich i portali branżowych. Aktualne tego typu projekty to m.in.: projektujikupuj.pl, „CAD Platforma” na meble.pl, Light Decor Paradyż czy  „3D Creaotor” dla marki BRW.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: CAD Projekt K&A

Polecamy Ci również

Zobacz także