Projekt Łazienki 2009 - wyniki konkursu

8 czerwca br. podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Domu Dziennikarza w Warszawie ogłoszono wyniki XI edycji konkursu "Projekt Łazienki 2009" organizowanego przez Sanitec KOŁO we współpracy z PKP SA. Jury wybrało projekt Katarzyny Kazimierczyk i Jana Sekuły z Łodzi. Zwycięzcy otrzymali Grand Prix "Łazienka KOŁO 2009" oraz 20 tys. złotych.

Zwycięski projektZwycięski projekt

Warunkiem uczestnictwa w konkursie "Projekt Łazienki 2009" było przysłanie propozycji projektu architektonicznego trzech łazienek znajdujących się na Dworcu Centralnym w Warszawie. Napłynęło aż 265 propozycji aranżacji, które zostały szczegółowo rozpatrzone przez jury. Po długich dyskusjach główna nagroda została przyznana duetowi w składzie: Katarzyna Kazimierczyk oraz Jan Sekuła za projekt oparty na nowoczesnym i funkcjonalnym minimalizmie.

Zwycięski projektZwycięski projekt

Zwycięski projektZwycięski projekt

Kolorystyka wybranej przez jury koncepcji obejmuje kontrast czerni i bieli przełamany jaskrawą, żywą zielenią. Jednym z ciekawszych pomysłów wykorzystanych w aranżacji jest umieszczenie w łazienkach tablicy odjazdów i przyjazdów pociągów. Jury doceniło w nagrodzonej pracy umiejętne połączenie praktycznego zagospodarowania przestrzeni z interesującym motywem dekoracyjnym inspirowanym nanotechnologią. Ważny był także aspekt funkcjonalności – zastosowana stylistyka struktury ścianek działowych i przegród w projektowanych toaletach jest spójna z przeznaczeniem – stanowi element witryny wystawowej lub blokuje niepożądane widoki. Odpowiednio dobrane zostały również materiały wykończenia wnętrz, które spełniają warunki stawiane przestrzeniom komunikacyjnym, charakteryzującym się dużą intensywnością użytkowania.

Zwycięski projektZwycięski projekt

Zwycięski projektZwycięski projekt

W konkursie oprócz Grand Prix przyznano także wyróżnienia:

Wyróżnienie I stopnia – nagroda 8000 zł.
Praca nr 212, autorzy: Tomasz Wuczyński, Michał Kielian, Paweł Bekier, Mateusz Januszewski – Piaseczno k. Warszawy.

Wyróżnienia II stopnia – po 4000 zł.
Praca nr 77, autorzy: Marta Łaszkiewicz, Sebastian Grochowski – Gliwice.
Praca nr 186, autorzy: Mateusz Janiec, Maciek Olejniczak, Dominik Kabza – Ręczno (woj. łódzkie).

Wyróżnienia III stopnia – po 2000 zł.
Praca nr 123, autor: Paweł Dadok – Gliwice.
Praca nr 156, autorzy: Bartosz Malinowski, Iwona Egner – Łódź.
Praca nr 200, autorzy: Maria Pollak, Anna Mielecka – Kraków.

Nagroda internautów – 1000 zł.
Autor: Bolesław Brodowy.

Zwycięski projekt łazienki zostanie wykorzystany przez PKP SA podczas prac remontowych na Dworcu Centralnym w Warszawie w latach 2010-2012.

Portal e-mieszkanie.pl był patronem medialnym konkursu.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Sanitec Koło

Polecamy Ci również

Zobacz także