Projekt wnętrza domu

Projekt wnętrza domu

wnętrze domuProjekt wnętrza tego domu spełnia ideę wnętrza naturalnego - pod względem kolorystyki i zastosowanych materiałów.

Dwupoziomową powierzchnię podzielono na funkcjonalne strefy pracy i wypoczynku. W skład apartamentu wchodzi półotwarty hol, z którego przechodzi się w otwartą przestrzeń salonu. Salon połączony jest z jadalnią, ta natomiast - z kuchnią. Na tym poziomie umieszczona jest także niewielka łazienka. Schody umieszczone w przestrzeni salonu prowadzą do holu na piętrze - tu mieści się sypialnia z garderobą, pokój dziecięcy oraz salon kąpielowy.

projekt wnętrza domuCałość projektu utrzymana jest w kolorystyce ziemi - dominują zatem różne odcienie brązów i beżów, a także biel i odcienie szarości, po czerń. W tym wnętrzu wiele mebli zaprojektowano na wymiar, co można zobaczyć zarówno na wizualizacjach gabinetu, jak i salonu, czy pokoju dziecięcego. Pierwszym pomieszczeniem w apartamencie jest półotwarty jasny hol. Dzięki dużemu oknu pomieszczenie to w dzień oświetlone jest światłem dziennym. Ze względu na niewielki metraż zostało jednak zaprojektowane minimalistycznie - i w kwestii mebli (szafa będąca jednocześnie ścianą działową między holem a salonem plus niewielka szafka wisząca i siedzisko), i kolorystyki - jasnej, nieprzytłaczającej. Całość ożywiono pomarańczowymi akcentami.

Z holu wchodzi się do salonu połączonego z jadalnią (po lewej). Meble w salonie zostały w całości zaprojektowane przez architektów, aby przestrzeń stanowiła spójną całość. W salonie znajdziemy zarówno przestrzeń telewizyjną, jak i dużo miejsca do przechowywania oraz otwartą przestrzeń wypoczynkową w części tarasowej.

mieszkanie w kolorach ziemi

mieszkanie w jasnych kolorach

salon w kolorach brązu i beżu

Kuchnia połączona z jadalnią to przyjazna, otwarta przestrzeń, która łączy tradycyjną zabudowę szafkową (górne i dolne szafki) z kuchnią wyspową. Funkcjonalne rozmieszczenie kuchennego sprzętu i ciągów komunikacyjnych zapewnia wygodę użytkowania kuchni. Dzięki dostępowi do naturalnego światła z obu stron, kuchnia jest jasna i nie wymaga doświetlenia w dzień.

kuchnia z jadalnią

kuchnia otwarta na salon

Przejście schodami na górny poziom zaprojektowano tak, by nie zaciemnić przestrzeni schodów. Górny hol pełni także funkcję mini-galerii.

nowoczesne schody drewniane

Umieszczony na górnym poziomie pokój dziecięcy przystosowany jest do wieku mieszkanki. Zabudowa skonstruowana jest modułowo - znajdziemy tu zarówno przestrzeń do zabawy (zjeżdżalnia), jak i wypoczynkową (moduł z biurkiem i łóżkiem, gdzie ukryta jest również przestrzeń do przechowywania rzeczy).

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także