Projektowanie sufitów

Sufit staje się w coraz większym stopniu centralnym punktem projektowania – nawet jeśli często nie jest świadomie postrzegany jako taki, znacznie przyczynia się jednak do tworzenia atmosfery pomieszczenia.

sufit dekoracyjnySzczególny nastrój można uzyskać poprzez dobór kolorów i powierzchni. Jedno- lub wielobarwne, matowe lub błyszczące, z wzorem lub bez – kolory tworzą interesujące akcenty i są ulubionymi elementami projektowania stosowanymi w architekturze wnętrz. Płyty dekoracyjne Heradesign można zadrukowywać, stosując prawie nieograniczoną liczbę kolorów – jednobarwnie lub, na życzenie, w motywy.

Płyty przyciągają wzrok, a dzięki swojej dźwiękochłonnej powierzchni zapewniają dobrą akustykę wnętrza. Takie obiekty jak „Scuola dell`Infanzia“ w Rzymie, restauracja w hiszpańskim mieście Gijón oraz hala sportowa w Bieruniu w Polsce prezentują atrakcyjne, barwne sufity wykonane z płyt z wełny drzewnej firmy Heradesign.

Ponieważ dzieci kochają kolory, architekt Francesca Daffinà świadomie postawiła na kolor przy wykańczaniu wnętrza przedszkola. Obok kolorowych ścian, lamp i mebli w grze kolorów uczestniczyły również zastosowane na sufitach płyty dekoracyjne. „Nadają się one doskonale jako elementy wzornictwa, a oprócz niewątpliwych walorów optycznych zapewniają również optymalną akustykę wnętrza”, twierdzi architekt. W „Scuola dell`Infanzia“ w Rzymie zastosowano 720 m² wiązanych magnezytem płyt z wełny drzewnej. Architekt zdecydowała się na jasne, zdecydowane kolory tęczy. Każda z sąsiadujących ze sobą płyt jest w innym kolorze. Kontrast kolorów jasnych i ciemnych daje wrażenie, jakby na suficie powstała lśniąca tęcza. Niezależnie od aspektów twórczych, ważną rolę odgrywa również funkcjonalność płyt dekoracyjnych Heradesign. Tworzą one w przedszkolu optymalną akustykę wnętrza, ponieważ pochłaniają hałas zabaw, odgłosy kroków i inne dźwięki, a tym samym zapewniają ciszę i spokój.

płyty z wełny drzewnejPonadto płyty z wełny drzewnej są bezpieczne pod względem ekologicznym i tym samym nadają się doskonale do zastosowania w szkołach i przedszkolach. Również hala sportowa w Bieruniu w Polsce prezentuje doskonały i kreatywny projekt sufitu. Płyty dekoracyjne w naturalnych kolorach tworzą akcenty optyczne i świetnie wkomponowują się w koncepcję kolorystyczną hali sportowej. Ponadto płyty z wełny mineralnej dzięki swoim dobrym właściwościom akustycznym zapewniają spokojną atmosferę.

płyty sufitoweOprócz standardowych barw, płyty dekoracyjne można zamówić także w 12 błyszczących odcieniach metalicznych. Co więcej, płyty można indywidualnie zaprojektować dzięki możliwości nadrukowania wybranych motywów własnych lub zaczerpniętych ze sztuki. Restauracja Picasso w hiszpańskim Gijón jest przykładem efektownego zastosowania barwnie zadrukowanych płyt akustycznych Heradesign. Sufit w restauracji ukazuje motywy przypominające styl Picassa: zdecydowane kolory oraz barwny „mix” form geometrycznych i zaokrąglonych. Drukowane płyty dekoracyjne przyciągają wzrok i dzięki swoim doskonałym właściwościom akustycznym zapewniają niezapomniany pobyt w restauracji.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Heradesign

Polecamy Ci również

Zobacz także