Projektowanie wnętrz - nowe wersje programów z CAD Projekt K&A

Projektowanie wnętrz  - nowe wersje programów z CAD Projekt K&A

Programy CAD Decor PRO, CAD Decor 2.2 i CAD Kuchnie 6.2 w nowej wersji to kluczowe zmiany w sferze stabilności oprogramowania, ergonomii projektowania oraz prezentacji projektów z wykorzystaniem innowacyjnych efektów wizualnych. Nowe możliwości oraz modyfikacja już istniejących w oprogramowaniu do projektowania wnętrz autorstwa CAD Projekt K&A, zachwycają nie tylko projektantów, ale także ich klientów.

projektowanie wnętrz

Firma CAD Projekt K&A udostępniając swoim klientom aktualizacje programów CAD Decor PRO, CAD Decor 2.2 i CAD Kuchnie 6.2 z 26 maja 2015 r. zadbała w szczególności o usprawnienia w zakresie obsługi baz elementów wyposażenia wnętrz, modułu Konwerter 3D czy renderingu. Wprowadzono również nowy aktualizator internetowy, nowe opcje nanoszenia i wyceny płytek oraz  dokumentacji technicznej, a także zwiększono stabilność współpracy Modułu Projektowania Własnych Szafek z najnowszymi wersjami programów. W wielu przypadkach niezwykle pomocne przy określeniu kierunku rozwoju opisywanego oprogramowania były sugestie i uwagi „z branży” jakie dotarły do CAD Projekt K&A na przestrzeni paru ostatnich lat.
 - Nasze hasło marketingowe na 2015 rok to "Człowiek Architektura Design". Tak właśnie postrzegamy skrót CAD i "odczarowanie" tego środowiska projektowego. Chociaż nasze autorskie oprogramowanie powstało na bazie platformy CAD, jest stosunkowo proste i intuicyjne w obsłudze. Stanowi niezwykle wydajne narzędzie pracy dla projektantów i architektów wnętrz. Chwalą oni sobie szczególnie jakość wizualizacji, animacji, filmów i prezentacji mobilnej, oraz prędkość działania unikalnego silnika renderującego. Wspólnie z naszymi klientami i sympatykami zawsze staramy się iść swoją niezależną drogą, inspirując się nawzajem. Nowe wersje programów są tego najlepszym dowodem. - dopowiada Marketing & PR Manager CAD Projekt K&A - Justyna Drogowska.

projektowanie wnętrz - akwarelka
projektowanie wnętrz - kredka
projektowanie wnętrz - obrót kamery
projekt i wizualizacja wykonana w CAD Decor Pro - przejście tonalne
projekt i wizualizacja wykonana w CAD Decor Pro
projektowanie wnętrz - rozmycie

Wizualizacja i rendering zawsze były jedną z najmocniejszych stron opisywanych programów, zwłaszcza programu CAD Decor PRO. Nowoczesny sposób kontaktowania się projektantów z klientami i „kultura obrazkowa” zdopingowały jednak producenta do wprowadzenia kolejnych innowacji. Przede wszystkim zwiększono tempo działania renderingu, co zapewniło na kilkukrotne przyspieszenie pracy projektantów w trakcie edycji wnętrza (przy projekcie 820 000 powierzchni FPS wynosi 89 klatek/sek. - w starej wersji FPS wynosił 10 klatek/sek). Nowości, które najbardziej „zaczarowały”, już nie tylko  użytkowników oprogramowania autorstwa CAD Projekt K&A, to natomiast same efekty wizualne takie jak: obrazy trójwymiarowo - anaglifowe oraz stereoskopowe; postprocesowe filtry artystyczne podczas zapisywania wizualizacji jako ilustracji; przejścia tonalne; „Głębia ostrości" z wyostrzonym przednim lub tylnym panelem sceny; wyświetlanie filmu w filmie czy efekt Raytracing w aplikacji CAD Share-it. Pojawiło się również dużo nowych, bardzo praktycznych funkcji takich jak: podgląd wydruku aktualnego widoku wizualizacji z wygodnymi funkcjami dodawania znaków autorskich; „Wycena uproszczona" płytek ceramicznych; „Kolekcja projektu” na liście baz płytek; nanoszenie płytek ceramicznych na obiekty samodzielnie wyrysowane; obsługa powłok strukturalnych w Module Farb Tikkurila z wyraźnym Bump Mappingiem oraz łatwiejsze i szybsze odnajdywanie katalogu z którego pochodzi tekstura naniesiona w projekcie.

Inne istotne zmiany w innych zakresach działania programów CAD Decor PRO, CAD Decor i CAD Kuchnie to m.in.: nowy sposób pracy na bazach produktowych i uniwersalnych, poręczniejszy sposób sortowania elementów w oknie „Elementy wnętrzarskie" oraz zastąpienie bazy akcesoriów kuchennych w oknie „Elementy kuchenne" nowym, pogrupowanym zbiorem modeli pochodzących z różnych baz wnętrzarskich.

Jest jeszcze coś co każdy zauważy zaraz po uruchomieniu nowej wersji oprogramowania. Nowy aktualizator internetowy aktualizuje bez ingerencji i wysiłku projektanta, dostępne dla niego aktualizacje przyporządkowane do trzech osobnych list: z plikami programu i środowiska dot4CAD (dla posiadaczy aktywnego Pakietu Serwisowego), a także z plikami baz uniwersalnych i produktowych. Nie jest to jednak narzędzie, które ma spełniać tylko i wyłącznie funkcje „techniczne”, gdyż informuję również o wszelkich promocjach i aktywnościach firmy, uruchamiając się cyklicznie raz na tydzień od pierwszego uruchomienia programu. Inspiracją dla CAD Projekt K&A przy tworzeniu aktualnego aktualizatora były konsultacje z klientami, a także ankieta dotycząca rozwoju oprogramowania, przeprowadzona z okazji 20-lecia firmy CAD Projekt K&A w 2013 r.
- Wiele rozwiązań w nowym aktualizatorze to wynik inspiracji pomysłami Pana Bartosza Wrzesińskiego, który zajął pierwsze miejsce w naszym konkursie z okazji 20-lecia firmy! Dzięki połączeniu doświadczeń i oczekiwań naszych klientów i partnerów z naszym unikalnym know-how powstało innowacyjne "centrum dowodzenia" w każdym naszym programie. - dodaje Justyna Drogowska.

Branża projektowania wnętrz od lat zaskakuje i rozwija się w bardzo różnych kierunkach. Dlatego już teraz poznańska firma CAD Projekt K&A pracuję nad kolejnymi „update'ami”, takimi jak jeszcze lepszy rendering i dokumentacja techniczna. Jest jeszcze podobno „coś” absolutnie pionierskiego, ale to na razie pilnie strzeżony sekret firmy CAD Projekt K&A...

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: CAD Projekt K&A

Polecamy Ci również

Zobacz także