Przechowywanie rzeczy - jak wykorzystać dostępną przestrzeń?

3
Pomysł na sypialnię
Przestrzeń pod łóżkiem można wykorzystać na przechowywanie niewielkich rzeczy.

Posiadacze dużych mieszkań i domów nie mają problemów z przechowywaniem rzeczy, które z roku na rok jest coraz więcej. A co z tymi, którzy mieszkają w kawalerce lub niewielkim mieszkanku? Radzimy jak wykorzystać miejsce i skutecznie przechowywać rzeczy w sypialni.

Łóżko do sypialni z szufladami

Łóżko z szufladami to genialny pomysł na zaoszczędzenie miejsca w sypialni.

Cotton&Co
Łóżko z wezgłowiem do sypialni

Jest wiele sposobów na przechowywanie drobnych rzeczy i tym samym zaoszczędzenie miejsca w pokoju.

Cotton&Co
Łóżko z pojemnikiem na pościel

Pościel lub inne rzeczy można schować do łóżka z pojemnikiem.

Cotton&Co

Mieszkanie w bloku ma wiele zakamarków, które można przeznaczyć na szafki i półki jednak czasami i to nie wystarcza. Podpowiadamy jak w niewielkim pomieszczeniu np. w sypialni znaleźć miejsce na przechowywanie rzeczy.

To Cię zainteresuje: Aranżacja sypialni według zasad feng shui

W sypialni podstawowym elementem wyposażenia jest łóżko. Kupując nowe wybierzmy takie z szufladami lub z pojemnikiem. Będziemy mogli tam przechowywać pościel lub inne mniejsze rzeczy. Jeżeli pod łóżkiem jest wolna przestrzeń możemy ją wykorzystać na różne rzeczy, które będziemy mogli spakować w pudełka.

Zamiast niskich i szerokich szaf postawmy wąskie i wysokie, które zaoszczędzą około 10% powierzchni. Wykorzystajmy miejsce za i nad łóżkiem. Odsuńmy łóżko od ściany na około 15 cm i zyskamy przestrzeń na dodatkową szafkę, do której będziemy mogli wsadzić rzeczy rzadziej używane.

Zobacz: Okrągłe łóżka - nowoczesne i eleganckie

Wykorzystajmy przestrzeń pod sufitem, najlepiej nad framugą drzwi. Zróbmy tam szafkę lub półkę na przechowywanie starych książek bądź kartonów.

Dla posiadaczy kawalerek też mamy dobrą radę. Wybierzcie narożną sofę do swojego mieszkania. Wnętrze jej jest zazwyczaj większe a co za tym idzie jest więcej miejsca w środku i przede wszystkim jest większa powierzchnia spania.

Zapewne większość posiadaczy niewielkich mieszkań ma swoje sposoby na ukrycie mniej potrzebnych rzeczy. Ostatnia nasza wskazówka: Szukajcie ukrytych przestrzeni, np. pod parapetem, nie bójcie się eksperymentować i wyszukiwać nowe rozwiązania. Przechowanie wielu rzeczy w niewielkim pomieszczeniu nie musi sprawiać problemu pod warunkiem, że dobrze przemyślimy i zaplanujemy przestrzeń.

 

 

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Źródło: Cotton&Co

Polecamy Ci również

Zobacz także