Przedpokój dobrze ogrzany

Przedpokój dobrze ogrzany

Myśląc o ogrzewaniu w naszym domu często zapominamy o przedpokoju. A to właśnie tu możemy suszyć kurtki i buty zmoczone w deszczowe czy śnieżne dni.

Miło jest poczuć domowe ciepło już na progu mieszkania. Dlatego ważne jest, by przedpokój był dobrze ogrzany, ponieważ spełnia swoją funkcję w procesie ogrzewania całego domu i podnosi wygodę naszego codziennego życia. Przedpokój – szczególnie w domach jednorodzinnych – to pomieszczenie narażone na wyziębienie z racji częstego otwierania drzwi wejściowych. Odpowiednie dobranie grzejników w przedpokoju pozwala uniknąć straty ciepła w całym domu. Przedpokój stanowi swoistą „zaporę”, by zimne powietrze nie dotarło tak szybko do innych pomieszczeń. 

Długi i wąski grzejnik płytowyGrzejnik Delta z ławką

Ciepło z podłogi…
Do przedpokoju warto zaplanować ogrzewanie podłogowe. Zazwyczaj w pomieszczeniu wejściowym nie mamy do dyspozycji większych powierzchni ścian, gdyż zajmują je drzwi, wieszaki czy schody. Ogrzewanie podłogowe jest więc bardzo funkcjonalne. Rozwiązanie takie doskonale współgra też z gresem czy płytkami, jakie najczęściej są wykorzystywane w aranżacji przedpokoju. Ogrzewanie ułożone pod dobrze przewodzącymi ciepło płytkami zapewnia stałą temperaturę na całej powierzchni podłogi. Pozwala też szybciej schnąć butom czy plamom mokrego śniegu. 

…lub klasycznie
Szeroki wybór wzorów, kształtów i rozmiarów proponowanych przez największych producentów grzejników jak Purmo pozwala dobrać klasyczny grzejnik praktycznie do każdego przedpokoju. Grzejnik może stać się funkcjonalnym dodatkiem w aranżacji pomieszczenia podkreślając jego charakter i wystrój.

Dekoracyjne grzejniki dostępne są zarówno w wersjach pionowych, jak i bardziej klasycznych, poziomych. Dla oszczędności miejsca, którego z reguły w przedpokoju nie mamy dużo, styliści polecają grzejniki pionowe. Projektanci szukają zaś  pomysłów, by funkcjonalność połączyć z designem. Na uwagę zasługuje np. grzejnik Imia firmy Purmo, zaprojektowany jako wieszak do przedpokoju, na którym suszyć możemy mokre ubrania czy parasole.

purmo grzejnikpurmo grzejnik

W przedpokoju potrzebujemy też miejsca, gdzie można usiąść by wygodne założyć buty. Purmo proponuje unikatowy grzejnik Delta z ławeczką. Estetycznie połączone siedzisko i część grzejna to idealne rozwiązanie do mniejszych przedpokoi. Dwa w jednym: ogrzewanie i komfort w codziennym życiu.
Rozwiązaniem polecanym do wąskich i długich przedpokoi są poziome, niskie grzejniki. Ich umiejscowienie wzdłuż ściany powoduje, że zajmujemy minimalny obszar przedpokoju. Wolną powierzchnię ściany możemy wówczas wykorzystać na domową galerię fotografii.

Klasycznie czy designersko zależy od naszego gustu. Najważniejsze w planowaniu ogrzewania przedpokoju jest jednak odpowiednie dobranie rozmiaru grzejnika, by zapewniał wystarczający poziom ciepła w pomieszczeniu i pomagał w suszeniu mokrych płaszczy i butów w deszczowe dni.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Purmo

Polecamy Ci również

Zobacz także