Przedpokój - porządek od progu

szafa w przedpokoju

Chcemy cieszyć się życiem towarzyskim. Rozrzucanie płaszczy i kurtek gości po krzesłach lub po innych pokojach nie należy do dobrego tonu. Podobnie jak potykanie się gości o rozrzucone obuwie domowników. A przecież przedpokój jest wizytówką domu i pierwszym fragmentem przestrzeni, który ogląda się po przekroczeniu jego progu.

Często szafa w przedpokoju lub w pobliżu wejścia do domu jest miejscem nie tylko na ubrania, ale czasem z powodu braku innego miejsca, na odkurzacz, deskę do prasowania, mop, walizki. Tak więc w przedpokoju powinniśmy znaleźć miejsce na pojemną szafę, w której pomieścimy zarówno ubrania, jak i wygospodarujemy przestrzeń na szafę gospodarczą.

Na etapie wyszukiwania projektu domu czy mieszkania często nie zwracamy uwagi na przedpokoje. Bywają rozmaite. Mniejsze i większe, ciaśniejsze lub ustawne. W rezultacie bywa, że brakuje miejsca na szafę. Należy skłaniać się ku rozwiązaniom, w których hol jest spory, a nie wąski i nieustawny. Minimum to wieszak na okrycia wierzchnie i szafka na buty. Przyda się jednak pojemna szafa, w której będziemy mogli powiesić palta i kurtki nasze i naszych gości. Tak więc powinien się w niej znaleźć drążek na długie płaszcze i peleryny, ale także miejsce na parasole, półka na czapki i rękawiczki, torebki czy teczki gości. Wchodzący do salonu goście będą swobodni, uwolnieni od krępujących okryć i toreb.

Szafa w przedpokoju jest niezbędna. Pozwala na zachowanie porządku już
od progu mieszkania.

Jeśli nie mamy miejsca na szafę gospodarczą, taką funkcję powinna pełnić również szafa w przedpokoju, w której będziemy mogli przechowywać zarówno żelazko, deskę do prasowania, jak odkurzacz, mop, walizki i wszystko, co jest w gospodarstwie domowym niezbędne. Wystarczy dodać kilka małych ścianek i wygospodarować kilka wnęk do zabudowy. Jeżeli nie mamy odpowiedniej wnęki, warto pomyśleć o wybudowaniu dodatkowych ścianek działowych, które podzielą przestrzeń na najwygodniejsze boksy. Od frontu całość zasłonimy funkcjonalnymi i eleganckimi drzwiami przesuwnymi, w stylistyce dopasowanej do wnętrza. Jeśli zdecydujemy się na drzwi lustrzane, rozwiążemy za jednym zamachem problem lustra w przedpokoju (które również jest tam niezbędne) oraz stworzymy iluzję większej przestrzeni.

Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: INDECO

Polecamy Ci również

Zobacz także